В Україні не планується посилення мобілізації після Нового року, у пріоритеті люди з бойовим досвідом

В Україні не буде посилення мобілізації після Нового року. Насамперед призивати продовжать людей із бойовим досвідом, зокрема учасників АТО чи ООС

В Україні не буде посилення мобілізації після Нового року. Насамперед призивати продовжать людей із бойовим досвідом, зокрема учасників АТО чи ООС.

Про це повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач під час брифінгу у понеділок, 19 грудня.

Він зазначив, що мобілізацію було оголошено указом президента ще 24 лютого. При цьому навіть від початку війни не було жодних хвиль мобілізації.

«Так, справді, на першому етапі більше людей було призвано, потім темпи постійно знижувалися, зараз вони набагато нижчі, ніж на початку», — сказав Горбач.

Він також додав, що кількість людей, яких призивають за мобілізацією, залежить від ситуації, що складається на фронті.

При цьому всі показники за кількістю особового складу є плановими, вони прораховуються Генеральним штабом, мобілізація здійснюються планово.

«Говорити, що після Нового року буде чергова хвиля не можна. Усі чинники, які впливають на це, давно враховані. І той фактор, що в Росії пройшла мобілізація і призвано від 200 до 300 тисяч громадян, давно враховано. Зараз ми працюємо відповідно до плану і жодних хвиль не передбачається», — додав він.

Горбач наголосив, що мобілізація в Україні йде постійно та планово.

«Ми як до Нового року призиваємо, так призиватимемо і після Нового року. Можливо, будуть якісь коригування у планах, але наперед усе прораховано», — сказав він.

Говорячи про мобілізацію, Горбач наголосив, що в Україні призивають насамперед людей із бойовим досвідом.

«Призиваємо насамперед тих, хто вже має досвід проходження військової служби, а найкраще ще досвід участі в АТО чи ООС. Також призов йде і громадян, які не проходили військову службу, але ця категорія громадян в обов’язковому порядку спрямовується на навчання, мінімальний термін — 1 місяць, а далі в залежності від складності спеціальності цей термін може бути набагато більшим», — розповів він.

Він уточнив, що практично всі спеціальності необхідні для комплектування ЗСУ та інших формувань.

«Звичайно, що у відсотковому співвідношенні ми більше призиваємо загальновійськові спеціальності — стрільців, танкістів, але не можна сказати, що нам не потрібні такі спеціальності, як зв’язківці, шифрувальники тощо. Потреба є у всіх спеціальностях, але деяких ми призиваємо більше, деяких менше», — додав Горбач.