Резніков про загрозу з півночі: Білорусь може використовуватися, при цьому її військам не обов'язково брати участь у вторгненні

Але Путін про це мріє, тому і їздив учора в Мінська до Лукашенка, пояснює міністр

Міністр оборони України Олексій Резніков не став відкидати ймовірність повторного вторгнення в України з Білорусі, та він зазначив, що зараз головне питання полягає в тому, чи готовий Мінськ до залучення в новий наступ своїх військ, про що мріють у Кремлі.

"Ризик (вторгнення з Білорусі – ред.) завжди існує, коли в тебе недружній сусід. На жаль, Білорусь дозволяє бомбардувати, атакувати Україну зі своєї території, – нагадав міністр під час телемарафону. – Іранські дрони й літаки з крилатими ракетами, вони використовують з білоруських аеродромів. Вони це зробили в лютому цього року і почали наступ, в тому числі саме з РБ на Київ через Чорнобиль. Тому цей ризик, звісно, залишається".

Та Резніков пояснив, що в Міноборони насамперед оцінюють спроможність Росії створити з допомогою мобілізованих з січня по квітень ударне угруповання для здійснення цієї операції.

"Те, що в цьому будуть залучені саме білоруські сили – це вже друге питання. Територія Білорусі може бути використана як напрямок удару, якщо росіяни сформують там угрупування. Станом на сьогодні такого ударного угрупування не сформовано, – акцентує Резніков, наголосивши, що росіянам потрібен час, а коли вони почнуть готуватися – "ми обов'язково це побачимо". – Чи будуть використовуватися білоруси як солдати? Це мрія Кремля, я в цьому переконаний, тому і був цей візит (Путіна до Лукашенка – ред.). Але чи готове білоруське керівництво їх використовувати? Розуміючи, що рівень антиукраїнської пропаганди в РБ набагато нижчий, ніж в Росії".

Резніков відзначив, що у білорусів немає внутрішнього "покликання", аби воювати з українцями.

"Звісно, вони військові, вони виконають наказ, але що буде далі після перетину українського кордону – для них однозначності немає. Тому, я вважаю, що це не в інтересах керівництва Білорусі втратити свій військовий потенціал. Тому мажмо надію, що вони все ж таки продовжуватимуть тримати цей баланс. Ризики є, звісно, маємо оцінювати серйозно, тому ми готові", – підсумував Резніков.