Східний фронт. У РФ все "не дуже добре", на полі бою з'являється стара техніка – ЗСУ

Росіянам поки що є чим воювати на сході України, однак вони вже почали використовувати застарілу техніку на полі бою та концентрують вогонь на окремих напрямках, а не обстрілюють цілодобово позиції ЗСУ по всій лінії фронту, як раніше

Росіянам поки що є чим воювати на сході України, однак вони вже почали використовувати застарілу техніку на полі бою та концентрують вогонь на окремих напрямках, а не обстрілюють цілодобово позиції ЗСУ по всій лінії фронту, як раніше. Про це в ефірі телемарафону сказав речник ЗСУ Сергій Череватий.

"На жаль, у них поки що є чим воювати, але якість цієї зброї відрізняється від того, з чим вони починали конфлікт. Коли вони починали [повномасштабну війну], вони змогли накопичити певний перелік озброєння навіть дещо новішого, ніж радянське, хоча воно теж базувалося на радянських розробках", – сказав Череватий.

Він зазначив, що йдеться про бронетранспортери БТР-82, у яких гармата замість кулемета, про модернізовані танки Т-72 або Т-90, але у РФ їх початково було не так багато, про різні бронемашини на кшталт "Тигра" та "Тайфуна".

"Наразі цього немає. Ми бачимо, що на полі бою вже з'явилися навіть БМП-1, які у них були зняті з озброєння. З'являються танки Т-62, які теж давно вже не в строю або на базах тривалого зберігання. Тому у них теж не дуже добре з цим", – сказав речник ЗСУ.

За його словами, у росіян поки що достатньо боєприпасів, проте вони вже "не можуть дозволити собі таку розкіш", як влітку, коли вони 24/7 обстрілювали українські позиції по всій лінії фронту. Наразі окупанти вже концентрують вогонь на окремих напрямках.

Він наголосив, що головними напрямками удару росіян залишаються Бахмутський та Лиманський. Там росіяни, попри втрати, намагаються досягти "хоч якихось переваг".

Протягом доби на Бахмутському напрямку було 33 бойові зіткнення, в ході яких українські сили знищили 212 окупантів, ще 214 росіян отримали поранення.

Коментуючи ситуацію в районі Кремінної та Сватового, Череватий сказав, що там росіяни намагаються контратакувати та посилено ведуть артилерійський вогонь. На цьому напрямку армія РФ протягом доби здійснила 235 обстрілів із реактивних систем залпового вогню та ствольної артилерії. Також там було 10 зіткнень, у ході яких було вбито 103 окупантів, ще 74 – поранені.