Тариф на світло: скільки доведеться платити з 1 березня

Для населення тарифи на електроенергію поки не підвищуються

Українці мають оплачувати комунальні платежі навіть під час війни. Зокрема, необхідно платити за споживання електроенергії. Видання «На пенсії» розповіло, чи буде підвищення тарифів на світло з 1 березня 2023 року.

Скільки треба платити за світло з 1 березня

Уряд постановою №859 від 11.08.2021 встановив для побутових споживачів з 1 жовтня 2021 ціни на електроенергію, які будуть актуальними й у березні 2023 року.

Для домогосподарств, які споживають електроенергію:

  • до 250 кВт-год (включно) на місяць – тариф становитиме 1,44 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год

  • понад 250 кВт-год на місяць – 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт-годину.

Для колективних побутових споживачів та гуртожитків (за весь обсяг споживання) тариф на світло становить 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт-годину.

Ці тарифи на електропостачання для побутових споживачів не підвищуватимуть принаймні до 31 березня 2023 року.

Чи можуть змінитися тарифи на світло

Голова Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, Костянтин Ущаповський повідомив, що Кабмін розробляє програму, яка дозволить після опалювального сезону повернутись до питання підвищення тарифів на комунальні послуги.

А радник прем’єр-міністра України Юрій Бойко зазначив, що розглядається декілька концепцій підвищення тарифів на електроенергію для населення, яке можуть ухвалити вже навесні.

Чиновники пропонують поетапне підвищення тарифів, щоби пом’якшити економічні наслідки для споживачів.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що рашисти пошкодили чи зруйнували половину національної енергосистеми. Тому навесні уряд може схвалити рішення щодо підвищення тарифів, оскільки інакше кризу в енергетиці подолати не вдасться.

З 1 березня підвищення тарифів на електроенергію не очікується, але з 1 квітня тарифи на світло можуть бути переглянуті.

N.UA