В Україні хочуть створити відкритий реєстр "ухилянтів"

Представник президента у парламенті, нардеп Федір Веніславський працює над законопроєктом про публічний реєстр "ухилянтів"

Представник президента у парламенті, нардеп Федір Веніславський працює над законопроєктом про публічний реєстр "ухилянтів". Про це він сказав у коментарі Фокусу.

Відповідно до законопроєкту, якщо військовозобов'язаний був належним чином поінформований про необхідність з'явитися в територіальний центр комплектування, але не прийшов, наприклад, двічі поспіль, то терцентр матиме право оприлюднити його особисті дані — ім'я, прізвище, інші ідентифікаційні ознаки. Після того як громадянин все ж таки виконає своє зобов'язання, інформацію з реєстру буде вилучено.

"Якщо людина була належним чином, можливо через той же месенджер, поінформована і підтвердила, що отримала виклик до територіального центру, але не з'явилася, то це означає, що вона свідомо не виконує свій конституційний обов'язок захищати Батьківщину", – сказав Веніславський.

За його словами, оприлюднення особистих даних, серед іншого, може виконувати функцію певного громадського тиску на ухилення від прибуття до ТЦК.