В Офісі президента назвали нову умову початку переговорів із Москвою – FT

Київ готовий обговорити майбутнє Криму з Москвою, коли Збройні Сили України досягнуть кордону окупованого Росією півострова

Київ готовий обговорити майбутнє Криму з Москвою, коли Збройні Сили України досягнуть кордону окупованого Росією півострова. Про це заявив Financial Times радник президента Володимира Зеленського Андрій Сибіга.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

"Якщо нам вдасться досягти наших стратегічних цілей на полі бою і коли ми опинимося на адміністративному кордоні з Кримом, ми готові відкрити дипломатичну сторінку для обговорення цього питання", – заявив Сибіга.

Він додав: "Це не означає, що ми відкидаємо шлях звільнення Криму нашою армією".

Як зазначається, коментарі Сибіги є найбільш відвертою заявою про зацікавленість України у переговорах з того часу, як у квітні 2022 року переговори з Кремлем були перервані.

У FT пишуть, що зауваження радника Зеленського можуть стати полегшенням для західних чиновників, які скептично ставляться до спроможності України повернути собі півострів та побоюються, що будь-яка спроба зробити це військовим шляхом може призвести до ескалації війни російським диктатором Володимиром Путіним, імовірно, із застосуванням ядерної зброї.

Як зазначається, Сибіга заявив, що президент та його помічники говорять конкретно про Крим, оскільки українська армія дедалі ближче до початку контрнаступу, щоб повернути собі територію.