Контрнаступів у 2023 році буде декілька: експерти розповіли про вирішальну битву України проти окупантів

Військові аналітики спрогнозували, яким буде звільнення наших територій

Запланований контрнаступ буде не єдиною операцією ЗСУ такого масштабу. Силам оборони доведеться здійснити щонайменше два контранаступи для того, щоб фронт окупантів посипався.

Про це в коментарі для ТСН.ua розповів військо-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

"Це буде не останній контрнаступ в цій війні, – каже Коваленко. – За рахунок першого ми не зможемо повернути кордони 1991 року, але зможемо повернути велику кількість наших територій. Це будуть або тисячі квадратних кілометрів, або десяткі тисяч. Значна частина буде повернута. Після того, як закінчиться цей контрнаступ, почнеться підготовка до наступного. Перший не можна розцінювати як перемогу. Північний плацдарм, Харківщина, правобережна Херсонщина, острів Зміїний – це елементи нашого контранступу, який триває більше року. Я не виключаю, що протягом 2023 року їх буде два. Перший не буде вирішальним для повернення кордонів 1991 року, не впевнений я і в тому, що він буде вирішальним для закінчення війни".

За словами Коваленка, перший контрнаступ може стати одним з етапів звільнення територій: "Він буде потужним, достатньо потужним, з високим коефіцентом корисної дії. Але він не буде завершуючим етапом війни. Звільнення Криму може затягнутись до півроку, а до Криму ще треба дійти".

Як буде виглядати звільнення

На питання про те, чи може посипатись російський фронт після першого контрнаступу, експерт відповів так: "На це і розраховується. Основний акцент робиться на те, щоб у росіян відбулось каскадне руйнування їхньої лінії оборони, щоб вони не встигали відступати, займати нові позиції, тримати оборону, відступати далі і займати наступні позиції. Вони повинні тікати в форматі нон-стоп, без можливості перегрупування та гальмування просування ЗСУ".

Чи попрохають росіяни перемовин після вдалої операції українських сил оборони – про це експерт каже наступне: "Так, 100%. Вони будуть наполягати на перемовинах".

Резюмуючи, Коваленко каже, що важливо позбавити ворога рухливості: "Така сама ситуація була на території правобережної Херсонщини – там контрнаступ акцентувався на логістиці ворога. На Харківщині був досить стрімкий наступ. Україна нав'язувала темп. Зараз для нас важливо дезоорієнтувати ворога, здійснити нокаут "в голову" для втрати орієнтації ворогом".

Своєю чергою, військовий аналітик Олексій Гетьман також каже, що контрнаступ, про який зараз є безліч новин, сам по собі не зупинить війну.

"Результат контрнаступу не буде закінченням війни. За допомогою однієї контнаступальної операції ми не в змозі звільнити всі території. Такого не буває. Але це буде суттєвим переломом у війні, далі – будемо добивати. Скоріш за все, дійсно, російський фронт посиплеться, але вони спробують згрупуватися в інших місцях і тримати оборону далі. Так було під Харковом і Херсоном. Але вдалий контрнаступ можно буде вважати суттєвим переломом у війні. Далі буде вже не контрнаступ, а наступ. Якщо нам вдасться вийти на узбережжя Азовського моря, відрізати Крим від материкової частини Росії за допомогою знищення Керченського мосту, то почнуться вже певні процеси всередині Росії. Гадаю, що Путіну не пробачать втрату півострова", – каже Олексій Гетьман.