"єВідновлення": компенсацією можна буде скористатися неодноразово – Мінтериторій

Подавати заявки на компенсацію можна необмежену кількість разів

У рамках проекту «єВідновлення» заявки на ремонт у разі потреби можна подавати необмежену кількість разів. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявила заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна.

«Програмою компенсації незначних ремонтів пошкодженого житла можна буде скористатися неодноразово. На жаль, іноді ці пошкодження зазнають одні й ті самі приміщення. Все відбуватиметься за тією самою процедурою. Немає жодних обмежень – подавати заявки до реєстру можна стільки разів, скільки потрібно», – розповіла Азархіна.

Азархіна також нагадала, що 22 травня набирає чинності Закон про запровадження компенсації за пошкоджене або знищене житло, в якому передбачено значно більші суми компеансації для українців, які втратили своє житло.

«Їм передбачено дещо складніший механізм, потрібно буде підтверджувати пошкодження спеціальними комісіями, право власності, нам доведеться синхронізувати це все з різними реєстрами, тому потрібно трохи більше часу, щоб цю процедуру було запущено масово», — повідомила заступник міністра.

Крім того, за її словами, ті, хто вже відремонтували своє житло власним коштом, необхідно зберігати всі документи про пошкодження та чекати, коли в Україні запрацює відповідна програма компенсації.

«Ми просимо всіх громадян зберігати усі чеки, усі фотографії, максимально всю інформацію. І до цього питання ми обов'язково повернемося згодом", – наголосила заступник міністра.