- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 160
З 1 жовтня повертаються високі шрафи за торгівлю без касових апаратів — Гетманцев
Штрафуватимуть за кожну транзакцію, проведену без фіскалізації
З 1 жовтня в Україні знову почнуть діяти штрафи за торгівлю без використання касових апаратів (РРО/ПРРО), заявив глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев («Слуга народу») у коментарі Українському Радіо. І ці штрафи за словами депутата будуть високими.
Штрафи повернуться у зв’язку із законом № 8401 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Документ набув чинності 1 серпня цього року.
«Що стосується перевірок платників податків, то я хочу звернутися до підприємств торгівлі стосовно встановлення касових апаратів. З 1 жовтня будуть впроваджені великі штрафи за невстановлення цих апаратів. Перевірки касових апаратів відновлені», — заявив Гетманцев.
Зокрема, у разі виявлення порушень щодо використання касових апаратів Державна податкова служба штрафуватиме кожну транзакцію, проведену без фіскалізації. Сума штрафу залежить від суми чека і кількості виявлених порушень. Так, за перше порушення накладатиметься у вигляді 100% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями. При другому порушенні штраф складатиме 150% суми продажу.
При цьому звичайні перевірки бізнесі, які діяли до війни, за словами депутата, відновлені не в повному обсязі. Вони стосуються лише певних груп платників податків.
«Це підакцизні товари: горілка, тютюн, паливо, електроенергія, банківські й фінансові установи, а також гральний бізнес. Днями буде ухвалено план податкових перевірок. І до кінця року перевірять усі підприємства. Ми забезпечимо законну діяльність „білих“ операторів і ліквідуємо „чорних“, — пояснив Гетманцев.
Водночас він розповів, що електронна акцизна марка запрацює з 1 січня 2026 року. Адже до цього процесу залучене складне програмне забезпечення та чималі інвестиції.
Верховна Рада ухвалила закон № 8401 30 червня. Тоді за нього в другому читанні проголосували 239 народних депутатів. При цьому «Європейська солідарність» та «Батьківщина» не дали жодного голосу «за».