- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 167
Кабмін вирішив збільшити оплату праці в межах «Армії відновлення»: на скільки
Перший етап підвищення виплат має відбутися одразу, на 2024 рік заплановані наступні етапи
Кабінет міністрів України на засіданні 27 жовтня ухвалив рішення про підвищення оплати праці для учасників проєкту «Армія відновлення», який передбачає залучення безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Йдеться про збільшення зарплати на 50%, або ж у півтора рази, — з 6700 до 10 050 гривень, повідомила пресслужба Мінекономіки.
Відповідно до рішення уряду, зарплата за повний відпрацьований місяць у «Армії відновлення» також зросте з 10 050 до 10 650 грн з 1 січня 2024 року, тобто ще на 600 грн. З 1 квітня наступного року очікується підвищення оплати до 12 000 гривень.
«„Армія відновлення“ — це проект, який ми запустили восени минулого року для того, щоб фінансово підтримати людей, які тимчасово втратили роботу. Ми надаємо їм можливість долучитись до виконання суспільно корисних робіт та отримувати за це оплату від держави у розмірі мінімальної зарплати. За майже рік дії цього проекту до таких робіт було залучено понад 62 тисячі безробітних в 19 регіонах», — зазначила міністр економіки Юлія Свириденко.
У відомстві додали, що види суспільно корисних робіт, до яких залучають людей, залежать від потреб конкретної області. З тими, хто бере участь в «Армії відновлення», укладають строковий трудовий договір на час виконання робіт. Найчастіше, українці залучаються до:
робіт із забезпечення життєдіяльності постраждалих від бойових дій громадян;
розвантаження, фасування чи доставки гуманітарної допомоги;
надання соціальних послуг в місцях концентрації внутрішньо переміщених осіб;
плетіння маскувальних сіток, консервування продукції для ЗСУ, пошиття одягу чи ремонту амуніції;
допомоги з догляду за пораненими військовими в медичних закладах;
розбору завалів, відновлення житлових будинків і приміщень, розчищення залізниці чи автомобільних доріг;
облаштування блокпостів і підвальних приміщень для укриттів;
будівництва бомбосховищ чи укріплення дамб;
робіт із заготівлі дров для військових і цивільних.
Станом на вересень 2023 року з 1 жовтня 2022-го участь у суспільно корисних роботах в рамках «Армії відновлення» взяли близько 50 тисяч українців з 19 областей.