- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 200
Україна, ймовірно, не зможе провести великий контрнаступ до 2025 року — WSJ
Журналісти проаналізували низку проблем, з якими зіткнулася наша держава
Українські війська переходять до оборони після того, як анонсований контрнаступ у 2023 році закінчився незначним просуванням на фронті. Тепер захисники окопуються, можливо, на тривалий період, у межах якого намагатимуться просто зупинити подальше просування армії Росії.
«Виснажена» Україна потребує часу на відновлення та, ймовірно, не зможе провести іншу значну контрнаступальну операцію до 2025 року, пише Wall Street Journal із посиланням на західних дипломатів і військових стратегів.
У виданні звернули увагу на низку труднощів, які наразі виникли перед нашою державою. Це, зокрема, затримки з ухваленням чи спрямуванням додаткової допомоги Україні з боку Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки, внутрішні українські політичні суперечки, нестача боєприпасів на фронті, падіння морального духу серед українців, нарощування можливостей РФ. Також згадується ескалація конфлікту між Ізраїлем та терористичним угрупованням ХАМАС, що частково відвернуло увагу від України.
«Здатність України повернути набагато більше своєї території зараз під сумнівом, тоді як переорієнтація Путіним економіки на воєнний лад зміцнила його позицію на полі бою та, останнім часом, дипломатично», — зазначили в тексті.
Розповідаючи про подальше затягування Конгресом США затвердження нового пакету військової підтримки України та про перепони для додаткового фінансування на 50 мільярдів євро і військової допомоги з боку ЄС, журналісти зазначили, що лідери країн Заходу перейшли від обіцянок української перемоги до простого збереження нашої боротьби.
WSJ пише про напруженість між президентом України Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, а також нову політичну ворожнечу між главою держави та його попередником Петром Порошенком через скасування відрядження за кордон останнього.
Водночас частині військових на фронті доводиться нормувати використання артилерійських боєприпасів, оскільки не зрозуміло, на скільки ще вистачить запасів. Це знижує можливості стримування наступу окупантів, розповіли бійці, що перебувають на Донбасі.
На тлі цього Росія не відмовляється від мети захопити всю Україну. Агресор наздогнав нашу державу в питанні дронів і, за даними захисників, має кращі засоби радіоелектронної боротьби, чим ускладнює використання БпЛА та високоточної зброї.
Журналісти вважають, що створювані в зоні бойових дій українськими бійцями окопи нагадують тупикову ситуацію, яка спостерігалася протягом восьми років на Донбасі з 2014-го. Підхід Сил оборони також тепер більш схожий на дії загарбників з окопування на тимчасово окупованих територіях півдня України. Але на додачу до наземної оборони ЗСУ можуть продовжувати завдання ударів по важливих для росіян об’єктах.
Зважаючи на це, військові експерти наголосили, що перехід до оборони не означає закінчення війни. Як сказав один європейський дипломат, світ має нагадати собі, що війна буде довгою.
За найкращим сценарієм серед західних стратегів, 2024-й буде роком відновлення для української армії, якщо Київ та союзники зможуть подолати поточні труднощі та продовжити постачання озброєнь нашим військам.
«Надією було б, що обмежена кількість українських солдатів зможе стримувати російські сили на місці, даючи країнам НАТО час підготувати свіжих українських військових, розширити виробництво озброєнь і відновити запаси України», — йдеться в матеріалі.
Крім того, на нещодавньому засіданні НАТО висловлювалося припущення, що спроби РФ пробити нашу оборону зазнають невдачі та виснажать ворожі ресурси в питанні особового складу та боєприпасів. Це потенційно дасть Україні кращі перспективи відновити ініціативу на полі бою навесні 2025 року.