- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 133
Воєнний стан: у яких випадках можуть анулювати бронювання
Скасування броні може відбутися через деякі причини
В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабне вторгнення РФ. Призову в цей період підлягають військовозобов’язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки. Але деякі з них можуть отримати бронь від мобілізації. Видання «РБК-Україна» розповіло, чи можуть анулювати бронювання працівника на підприємстві та у яких випадках це може статися.
Як відбувається бронювання
Мінекономіки направляє рішення про бронювання органам влади, які подавали списки, а також Генштабу ЗСУ (СБУ, Служба зовнішньої розвідки). Протягом трьох днів військові повідомляють відповідні ТЦК.
Підприємство або орган державної влади видає працівнику виписку, засвідчену підписом керівника та печаткою (за наявності). Цей документ є підтвердження відстрочки. Витяг видається під розпис.
Після цього протягом п’яти днів з дня видачі виписки повідомлення про броню надсилається до територіального центру комплектування (ТЦК) для зарахування такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік. ТЦК зобов’язаний поставити спеціальний облік терміном не більше п’яти робочих днів.
Коли можуть анулювати бронь
Надана бронь анулюється, якщо:
минув термін дії;
завершено виконання мобілізаційного завдання;
завершено виробництво товарів (робіт та послуг) для військових;
підприємство втратило статус критично важливого;
орган влади, місцевого самоврядування, підприємство чи компанію ліквідовано;
військовозобов’язаний звільнився.
Анулювання бронювання проводиться рішенням Мінекономіки на підставі документів, які подають органи влади чи підприємства. Після цього у військовозобов’язаного протягом п’яти днів мають вилучити витяг про броню, а також повідомити ТЦК.