- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 1478
З 1 серпня одна з банкнот в Україні вилучатиметься з обігу: що змінилось
Поступова заміна банкнот старого зразка підвищить захист і якість грошей в обігу та зробить розрахунки комфортнішими для громадян
Національний банк України (НБУ) з 1 серпня розпочинає вилучення з обігу банкноти номіналом 500 гривень старого зразка. Це стосується купюр зразків 2003-2007 років. Їх поступово замінюватимуть на банкноти сучасного покоління (зразка 2014 року та наступних років випуску). У НБУ пояснили, як це відбуватимуться та що зміниться для громадян.
Чи будуть приймати 500 гривень старого зразка після 1 серпня
У НБУ зазначили, що банкноти номіналом 500 гривень старого зразка залишатимуться дійсним платіжним засобом.
«Громадяни без обмежень зможуть продовжувати ними розраховуватися, їх не потрібно спеціально обмінювати», — йдеться у повідомленні.
Чому замінюють банкноти старого зразка
У НБУ пояснили, що головною метою такого рішення є підвищення якості готівки в обігу.
«Поступова заміна банкнот старого зразка підвищить захист і якість грошей в обігу та зробить розрахунки комфортнішими для громадян. Це не створить незручностей, водночас принесе користь і державі, і банкам, і торговельним мережам, і громадянам», — наголосили у НБУ.
Як відбуватиметься поступова заміна 500 гривень старого зразка
Починаючи з 1 серпня 2024 року, НБУ спільно з банками поступово вилучатиме з готівкового обігу зазначені банкноти, зокрема:
банки України не видаватимуть із кас такі банкноти за всіма видами готівкових операцій;
НБУ припинить підкріплювати такими банкнотами каси банків.
Як наслідок, потрапляючи в банки, банкноти номіналом 500 гривень старого зразка не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться з обігу та передаватимуться до Національного банку для подальшого їх перерахування та утилізації.
У НБУ додали, що заміна банкнот номіналом 500 гривень старого зразка на сучасні, з посиленою системою захисту, не вплине на готівкові розрахунки громадян, їм не потрібно вживати додаткових заходів для обміну.