- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 257
Загальна мобілізація: як діяти, якщо військовозобов’язаного незаконно утримують в ТЦК та СП
У яких випадках поліція може затримати військовозобов’язаного та як діяти, якщо його утримують у ТЦК та СП незаконно
В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей час представники ТЦК та СП разом з Національної поліцією можуть перевіряти документи військовозобов’язаних на вулиці та у громадських місцях.
Фахівці «Юридичної сотні» розповіли виданню «Фокус», у яких випадках поліція може затримати військовозобов’язаного та як діяти, якщо його утримують у ТЦК та СП незаконно.
У яких випадках поліція може затримати військовозобов’язаного
Нацполіція має право затримати військовозобов’язаного за порушення ст. 210 (порушення правил військового обліку) і 210-1 (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію) КУпАП:
коли до поліції звертається ТЦК та СП про необхідність здійснити адмінзатримання у зв’язку з вчиненням адмінправопорушення;
коли поліція під час перевірки документів виявила, що військово-обліковий документ відсутній або є інформація в реєстрах і базах даних про розшук такої особи;
якщо орган охорони державного кордону виявив, що в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів є відомості про подання такої особи в розшук.
Що робити, якщо особу затримали незаконно
Якщо військовозобов’язаного незаконно утримують у ТЦК та СП, людина має право зв’язатися з рідними, а також звернутися за безоплатною правовою допомогою з проханням надати адвоката за рахунок держави.
Юристи зазначали, що адвокат має викликати слідчо-оперативну групу і повідомити, що військовозобов’язаного утримують у ТЦК та СП. Далі — звернутися до суду на території, де розташований військкомат.
Читайте також
Експерти наголосили, що родичі військовозобов’язаного можуть звернутися до суду навіть посеред ночі. Для цього можна викликати охорону, яка чергує цілодобово і попросити зв’язати з начальником канцелярії. Той зобов’язаний викликати чергового слідчого суддю. І далі адвокат має подати скаргу про незаконне утримання людини під вартою.