- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 40
Відстрочка від мобілізації: хто може оформити дистанційно
Про можливість дистанційного оформлення відстрочки через «Резерв+» йдеться у пункті 59 постанови Кабінету міністрів № 560 від 16 травня 2024 року
Через війну в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей період призову підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Але деякі особи мають право на відстрочку від мобілізації. Юристка військового права ЮК «Приходько та партнери» Діана Тернова розповіла виданню «РБК-Україна», хто може оформити відстрочку в онлайн-режимі.
Вона пояснила, що про можливість дистанційного оформлення відстрочки через «Резерв+» йдеться у пункті 59 постанови Кабінету міністрів № 560 від 16 травня 2024 року.
Відповідно до постанови, відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів — на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних (які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).
Тернова додала, що заразі таку можливість мають певні категорії осіб:
студенти
люди з інвалідністю
багатодітні батьків, на утриманні яких перебуває троє чи більше дітей
«Проте і тут потрібно розуміти, що навіть ці категорії людей зможуть оформити відстрочку таким чином лише в тому разі, якщо вони перебувають на обліку та вся необхідна інформація підтягнулась у „Резерв+“ та інших реєстрах з яких буде братися інформація», — підкреслили експертка.
За словами Тернової, особа, яка оформлює відстрочку через мобільний застосунку «Резерв+», не може отримати паперове підтвердження у вигляді довідки про надання відстрочки, яка передбачена вищезгаданою постановою.
«Адже така довідка видається як результат рішення комісії (яка схвалює рішення про надання відстрочки). А при оформленні відстрочки електронно, комісія не засідає. Інформація просто береться з державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку», — резюмувала юристка.