
- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 52
Грошова допомога постраждалим від війни: хто може її отримати
Через війну поранення отримують не лише військові, а й цивільні. Пенсійний фонд України здійснює призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю деяким категоріям осіб, які постраждали внаслідок військової агресії Російської Федерації. В Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області розповіли, хто може їх отримати.
Хто має право на грошову допомогу
Право на отримання такої допомоги мають особи:
з числа працівників об’єктів критичної інфраструктури,
державних службовців,
посадових осіб місцевого самоврядування,
які стали особами з інвалідністю у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов’язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, а у разі загибелі (смерті) зазначених осіб — члени їх сімей.
Який розмір допомоги
Одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров’ю, на яку має право особа згідно із цим законом, встановлюється у таких розмірах:
особам з інвалідністю I групи — 800 тисяч гривень;
особам з інвалідністю II групи — 500 тисяч гривень;
особам з інвалідністю III групи — 200 тисяч гривень;
у разі загибелі (смерті) — 1 мільйон гривень.
Які документи потрібні
Призначення і виплата одноразової грошової допомоги здійснюється на підставі таких документів та відомостей:
заяви постраждалого або його законного представника;
документів, що посвідчують особу (паспорт, посвідка тощо);
ідентифікаційного номера (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону);
акта розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, що стався (сталося/сталася) згідно з додатком 11 до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337;
банківських реквізитів отримувача (або законного представника);
документів про родинні зв’язки — свідоцтва про шлюб чи народження (для членів родини загиблого);
довідки про навчання (для повнолітніх дітей до 23 років);
копії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю);
копії рішення суду про недієздатність або призначення опікуна/піклувальника;
свідоцтва про смерть (для членів сім’ї загиблого (померлого);
довідки судово-медичної експертизи про причину смерті;
засвідченої копії рішення суду, що набрало законної сили, або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування отримувача на утриманні загиблого (померлого) (для членів сім’ї загиблого (померлого), що перебували на його утриманні).
Коли треба звернутися за допомогою
Особи, які мають право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення в них такого права.
Подати заяву можна особисто або через законного представника — до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України.
Онлайн — через вебпортал електронних послуг ПФУ, додавши скан-копії документів та підписавши заяву кваліфікованим електронним підписом (КЕП).