
- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 38
Оскарження штрафу від ТЦК: як це зробити
Разом з позовом про скасування штрафу, до суду також подають прохання зупинити стягнення.
В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Адвокатка адвокатського бюро «Романа Сацика» Марія Ганіна розповіла виданню «РБК-Україна», як оскаржити штраф від ТЦК.
Як військовозобов'язаному оскаржити штраф
Експертка пояснила, що для оскарження штрафу передбачається два основні шляхи:
оскарження через суд;
оскарження через орган, вищий за ТЦК, де людина перебуває на обліку.
Вона додала, що якщо людина, наприклад, перебуває на обліку в районному ТЦК Києва, то треба звертатися в київський міський ТЦК.
«Якщо це Бориспіль, Бровари, Буча та інші міста, то звертатися треба в Київський обласний ТЦК. Або – в суд», – сказала вона.
Ганіна радить подавати відразу до суду, бо в таких справах є строки на оскарження – 10 днів з моменту винесення постанови або коли людина дізналася про таку постанову. Незрозуміло, скільки можуть розглядати звернення у вищому органі, і може пройти багато часу.
«В судовому порядку оскарження може тривати досить довго. Ось ми подали з клієнтом на оскарження в червні, а у нас перше засідання призначено тільки на вересень. А загалом це може зайняти 4-6 місяців», – додала експертка.
За її словами, разом з позовом про скасування штрафу, до суду також подають прохання зупинити стягнення. Щоб клієнту не блокували картки і не стягували кошти.
«Якщо суд задовольнить прохання, то поки йде розгляд справи, кошти не стягують. Але важливо зрозуміти, що цей процес не зупиняє процес мобілізацій військовозобов'язаного», – резюмувала Ганіна.
Раніше у Харківському обласному ТЦК та СП розповіли, як відбувається оповіщення військовозобов'язаних та хто має право вручати повістки.