Чим Україні загрожує атака на антикорупційні органи

Чим Україні загрожує атака на антикорупційні органи

В ОЕСР направили Банковій листа на ім'я заступниці Андрія Єрмака.

В Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) зазначили, що атака на антикорупційні органи негативно вплине на оборонні інвестиції в Україну та фінансування її відбудови. Про це керівниця Антикорупційного відділу ОЕСР Джулія Формгольц написала у листі на ім’я заступниці голови офісу президента Ірини Мудрої. Лист, який є у розпорядженні «Європейської правди», датований 22 липня.

Формгольц висловила «глибоку стурбованість щодо останніх подій", що стосуються Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Зокрема, мова йде про ухвалення закону № 12414, який ліквідував незалежність НАБУ та САП.

За словами очільниці антикорвідділу ОСЕР, відповідний закон значною мірою підриває незалежність спеціалізованих антикорупційних органів. Формгольц поінформувала ОПУ, що відповідні зміни в українському законодавстві робоча група ОСЕР може розцінити як послаблення дотримання Україною своїх зобов'язань.

За даними видання, Київ отримав лист незадовго до того, як закон №12414 набув чинності. Тож у ньому Формгольц закликала президента ветувати документ. Вона наголосила, що в майбутньому відповідний закон ставить під загрозу прагнення України приєднатися до ОСЕР.

«У разі якщо цей лист надійде до вас після підписання законопроєкту, ми закликаємо внести подальші законодавчі зміни для збереження незалежності спеціалізованих антикорупційних органів. Я наполегливо прошу розглянути це питання з максимальною серйозністю», – додала Формгольц.

Вона також розповіла ОПУ про наслідки, якщо влада не виправить ситуацію.

«Якщо (питання, що виникло через ухвалення закону) залишиться невирішеним – це не тільки поставить під загрозу перспективи приєднання України до Конвенції ОЕСР про боротьбу з хабарництвом, а і її зусилля щодо вступу до ОЕСР, але й підірве її авторитет серед міжнародних партнерів, зокрема тих, які розглядають можливість інвестування в оборонний сектор України та її довгострокову відбудову», – підсумувала Фромгольц.