- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 2225
Який він, обід з доставкою, для жителів села Богородичне
Щодня о 14.30 жителі села Богородичне, які повернулися додому, приходять на берег Сіверського Донця за гарячими обідами. Минулої неділі разом з ними чекав на дармові харчі і журналіст Карачуна. І, звісно, розпитував у людей про тамтешнє їх життя-буття
Сьогодні у селі Богородичне Краматорського району проживають 25 людей. Кілька жителів села повернулися додому ще минулої осені — після звільнення села від окупантів (село Богородичне, нагадаємо, Сили оборони України звільнили 12 вересня 2022 року). Решта жителів прибули в село вже повесні.
А як виживають люди — без електрики, газу, магазинів?
Звісно, щось вирощують на своїх городах, які за час окупації села позаростали бур’янами. Отож, спочатку треба було «дістатися» до землі: і сапали, і коріння бур’янів вибирали власноруч, аби хоча б щось з городини виростити вже цього року.
Але без допомоги волонтерів було б дуже сутужно.
Читайте також
Усього через кілька тижнів після деокупації Богородичного в село почали регулярно приїжджати волонтери. Привозили гуманітарну допомогу: продукти харчування, побутову хімію, засоби особистої гігієни тощо.
У цьому році гуманітарна допомога збільшилася: тепер жителям села Богородичне щодня доставляють гарячі обіди.
Журналіст Карачуна випадково опинився біля зруйнованого моста через Сіверський Донець за кілька хвилин до видачі цих гарячих обідів.
… Мою увагу привернули кілька жителів села, які швидкою ходою йшли від центру села до моста. Зацікавившись, я попрямував за ними.
Біля моста побачив кілька людей, які гуртувалися навколо «пункту видачі» — шкільної парти.
— Що тут буде? , — питаю.
— Зараз будуть видавати гуманітарні обіди, — охоче почали розповідати жителі села, які вже звикли до відвідин журналістів.
Аж ось на лівому березі Сіверського Донця зупинилася машина.
— Привезли нам обіди. Молодці: привезли вчасно! Зараз наші хлопці принесуть коробки, — чую коментар.
І дійсно: за кілька хвилин троє юнаків доставили обіди за призначенням.
Нижня частина зруйнованого моста лежить у річці. Але рівень води у Сіверському Донці наразі нижчий, ніж зазвичай. Отож того дня переправлятися через річку можна було пішки — по мосту. Раніше — лише за допомогою човна.
— Що тут нам сьогодні дали на обід? , — чую запитання з черги.
— Відкривайте, дивіться. Запах смачний. Минулого разу там і котлетка була, — відповідають юнаки, роздаючи ланч-бокси і по кілька шматочків білого хліба — кожному.
Запах з ланч-боксів, може, й смачний. А який вміст?
На моє прохання відкривають один з ланч-боксів. Звичайно, я швиденько сфотографував вміст цих гарячих гуманітарних обідів.
Читайте також
-
- Дата публікації