- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 829
Слов’янський водоканал: чому «тепле місце» гріє недовго
«Калейдоскоп» керівників комунального підприємства «Словміськводоканал» вражає мінливістю облич: за п’ять років — дев’ять керівників! Сталу традицію попередників «прийшов — поцарював — пішов» вдалося зламати нинішньому директору підприємству Володимиру Башкаєву
Башкаєв очолив КП «Словміськводоканал» наприкінці 2021 року. Він змінив на цій посаді Андрія Секлецова, який протримався тут не набагато довше більшості своїх попередників. До цього керівники водоканалу змінювалися з такою швидкістю, що містяни не встигали запам’ятовувати їх прізвища: Олег Марченко, Наталя Гусєва, Андрій Кійко, Олег Кретович, Олексій Шурко, Ігор Жиров, знову Олексій Шурко, Олексій Новіков, Андрій Секлецов… І це, зверніть увагу, лише за період з липня 2016 року по жовтень 2021 року!
Є ще один показник, який був спільним для вищезгаданих керівників КП «Словміськводоканал»: стала збитковість підприємства. Ця збитковість пояснювалася просто: низькі тарифи на водопостачання та водовідведення не покривають виробничих витрат. Від фактичного банкрутства водоканалівців щороку рятував міський бюджет: депутати міськради регулярно виділяли гроші на підтримку водоканалу.
З приходом нового керівника щоразу жевріла надія, що черговий директор буде намагатися хоча б зменшити показники збитковості роботи підприємства. Такі ж сподівання керівництво міста покладало і на Володимира Башкаєва, який прийшов на цю посаду «не з вулиці» — очолював управління житлового та комунального господарства Слов’янської міської ради.
Чи впорався Володимир Башкаєв з задачею зменшити збитковість КП «Словміськводоканал»?
На жаль, достеменно цього ми не знаємо. Журналіст Карачуна знайшов офіційні дані лише про фінансові показники Слов’янського міськводоканалу до 2022 року. Вони такі:
2020 рік — збитки 25 834 000 грн.;
2021 — збитки 4 881 000 грн.;
2022 рік — збитки 9 525 000 грн.
Звісно, на показники 2022 року вплинула війна. Майже половина абонентів водоканалу евакуювалися з міста і навряд чи оплатили борги перед підприємством. Відповідно суттєво зменшилися і доходи КП «Словміськводоканал». Порівняймо:
2021 рік — дохід 68 502 000 грн.;
2022 рік — дохід 45 403 000 грн.
Чи впливають виробничі та фінансові показники роботи КП «Словміськводоканал» на цифри у зарплатних відомостях директора підприємства? Про це, звісно, знає тільки керівництво Слов’янської міської військової адміністрації та сам Володимир Башкаєв.
Але, як знаємо з практики, успішна (або не дуже) робота керівників комунальних підприємств не дуже впливає на їх офіційну зарплату. Хоча офіційні зарплати у них теж досить пристойні.
Приміром, як видно з щорічної декларації Володимира Башкаєва за 2023 рік, він заробив на посаді директора КП «Словміськводоканал» 728 952 грн. Тобто щомісяця він отримував не менше 60 тисяч гривень. Загалом непогана зарплата навіть за нинішнього рівня цін. Такі доходи дозволили Володимиру Башкаєву не тільки заощадити 180 тис.грн, а й придбати у 2023 році легковий автомобіль HAVAL H6, вартістю 1 250 000 гривень. Аби здійснити цю покупку, йому, можливо, довелося використати готівкові 450 000 тисяч гривень, які Володимир Башкаєв заощадив у 2022 році. Звісно, навіть цих грошей йому б не вистачило на придбання коштовного автомобіля, тому було оформлено кредитний договір.
Цією публікацією Карачун зазирнув у кишеню Володимира Башкаєва з метою, яку ми не приховуємо: жителі Слов’янської громади, які є абонентами КП «Словміськводоканал», мають право знати про доходи керівника підприємства, аби порівнювати їх з результатами роботи водоканалу і самим робити висновки.
Чи були меншими офіційні заробітки попередніх директорів КП «Словміськводоканал»? Напевне, загальний рівень винагород за працю не надто відрізнявся. І він точно відповідав тодішньому рівню зарплат керівників комунальних підприємств. Але навіть пристойні офіційні зарплати не змогли довго тримали на посаді попередніх директорів Слов’янського міськводоканалу.
У чому ж причина цього «калейдоскопу директорів»? І чи припинився б він, якби не війна?