- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 454
Чи буде у Слов’янську зменшено плату за землю для бізнесу
Ставки плати за земельні ділянки у Слов’янську для їх власників і користувачів не були низькими і до війни. Але тоді бізнес працював і давав стабільні доходи, отож підприємці платили і не ремствували. Велика російсько-українська війна «закрила» більшу частину бізнесу на прифронтових територіях. Але обов’язок платити за землю лишився
У перші місяці війни мало хто у Слов’янську думав про податки: на першому місці стояли питання безпеки. Відбувалася масова евакуація населення, організацій, релокація підприємств, адже ворог досить швидко підійшов до міста. Але коли восени 2022 року Сили оборони України відсунули фронт подалі від Слов’янська, до міста почали масово повертатися жителі. А за ними, згодом, потягнувся і бізнес.
Проте, комерційного розмаху (такого, як до війни) уже не спостерігалося. Безгрошів’я більшості споживачів товарів та послуг негативно позначалося на доходах підприємців, які відновили або продовжували вести свій бізнес на прифронтових територіях. Бізнесу потужно протистояла бідність населення.
До цього додавалися постійні обстріли, в результаті яких часто руйнувалися виробничі цехи і торгівельні павільйони, майстерні і кафе. Бізнес фіксував і фіксує шалені збитки, які поки що мало кого хвилюють (крім, звичайно, його власників).
Читайте також
Чи дає бізнес дохід, чи він істотно зменшився, податки за користування земельних ділянок все-одно платити треба!
Так було донедавна всюди на прифронтових територіях.
Але деінде місцева влада почала дослухатися до проблем місцевих підприємців.
Мабуть, першою «ластівкою» на Донеччині стала Краматорська міська військова адміністрація, яка пішла назустріч бізнесу і жителям громади.
30 січня керівник цієї громади Олександр Гончаренко розмістив на свої сторінці у Фейсбук повідомлення наступного змісту:
Підписав розпорядження про встановлення тимчасових ставок та пільг щодо плати за землю на території громади.
З 01.01.2024 по 31.12.2024 плата за землю зменшується для всіх користувачів та власників земельних ділянок на 50%, окрім податку за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, оскільки на території Краматорської міської територіальної громади вже і так була встановлена найменша ставка — 0,3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Також змінені ставки плати за земельні ділянки нормативно грошова оцінка яких не проведена в розмірі відсотка від нормативної грошової оцінки ріллі по області.
Зменшення плати за землю допоможе бізнесу прифронтової громади міцніше стояти на ногах, а надалі, сподіваюсь, відобразиться і на цінах на деякі категорії товарів для краматорців.
Зверніть увагу, на чому саме робить акцент очільник Краматорської громади: «Зменшення плати за землю допоможе бізнесу прифронтової громади міцніше стояти на ногах, а надалі, сподіваюсь, відобразиться і на цінах на деякі категорії товарів для краматорців».
Тобто від даної податкової пільги мають виграти не тільки підприємці, а й пересічні жителі громади.
Звичайно, такі кроки керівництва Краматорської громади підтримують і підприємці Слов’янська, які звернулися до редакції Карачуна з проханням з’ясувати: мовляв, може, подібне розпорядження підпише і керівник Слов’янської міської військової адміністрації Вадим Лях?
Вчора журналіст Карачуна направив до Слов’янської МВА відповідний інформаційний запит, який, крім вищезазначеного запитання, містить й деякі інші питання на дану тему. Отже, коли отримаємо відповідь, обов’язково продовжимо цю тему на Карачуні.
При цьому зазначимо, що крім чітко зазначених пільг по сплаті податку на землю, які містяться у ст. 282 Податкового кодексу України, закон дає можливість місцевим органам влади надавати певні додаткові пільги зі сплати земельного податку.