- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 585
Медики Слов’янська завжди готові прийти на допомогу людям
Є професії, які під час війни суттєво обмежують можливості вибору. Не можуть просто так кинути своє робоче місце і виїхати у безпечні регіони рятувальники і поліцейські, хлібопеки і працівники комунальних служб, а також представники багатьох інших критично важливих професій. На одному з перших місць у цьому переліку професій — медичні працівники. Про один характерний епізод повсякденної роботи медиків Слов’янська випадково дізнався журналіст Карачуна
Війна усіх перевіряє на професіоналізм і людяність. З честю витримують цей «екзамен» і медичні представники Слов’янська.
Звісно, частина з них після початку великої російсько-української війни виїхали з міста. Приміром, деякі сімейні лікарі. Але чимало медичних працівників невдовзі повернулися до Слов’янська і продовжують виконувати свою роботу.
Завідувач хірургічного відділення міської клінічної лікарні Аркадій Глущенко не виїжджав з міста навіть у найбільш складний період літа 2022 року, коли ворог дуже близько наблизився до Слов’янська і обстрілював місто зі ствольної артилерії. Хірург Глущенко розумів, що у будь-який момент до лікарні можуть привезти (і привозили!) людей, які постраждали від обстрілів. Отож треба завжди бути готовим надати їм кваліфіковану медичну допомогу. Та й всілякі апендицити-холецистити ніхто не відміняв.
Але, як виявилося, у слов’янській хірургії лікують зараз не тільки жителів нашої громади. Тут немає розподілу на своїх і чужих пацієнтів: наші медики рятують також і жителів сусідніх громад. Після одужання люди щиро дякують лікарям і усьому медперсоналу.
Приміром, цими днями на адресу Слов’янської міської військової адміністрації надійшов лист від жительки села Дробишеве (Лиманщина) Зої Гаврилівни Чернік. Звертаючись до керівника МВА Вадима Ляха, вона, зокрема, пише:
Після отриманого лікування, хочу висловити величезну вдячність колективу хірургічного відділення міської клінічної лікарні: від завідувача Аркадія Геннадійовича Глущенка — до санітарок. Усі співробітники відділення заслуговують поваги. Дуже злагоджений і професійний колектив.
Спасибі за ваш професіоналізм, за терпляче і уважне ставлення до пацієнтів. Всім здоров’я і успіхів. Дякую вам від щирого серця і бажаю професійних успіхів у вашій важкій, але такій потрібній людям справі. Гідної вам винагороди за вашу нелегку працю у цей непростий час.
Журналіст Карачуна попросив Аркадія Глущенка розповісти про роботу хірургічного відділення.
— Такі листи подяки — не рідкість у нашій роботі, — розповідає Аркадій Геннадійович. — Наші пацієнти після одужання, бува, хочуть подякувати медперсоналу лікарні. Доводиться інколи навіть стримувати їх: пояснюємо людям, що ми просто виконуємо свою роботу. Але цього разу пацієнтка вирішила направити подяку на адресу керівництва Слов’янська.
До речі, про роботу нашого хірургічного відділення не так давно писала навіть газета The Washington Post.
На жаль, нині працюємо практично половинним складом відділення. Частина співробітників свого часу евакуювалися з міста. Але свою роботу намагаємося робити на совість. Проводимо лапароскопічні операції, надаємо усі необхідні медичні послуги хірургічного профілю.
Завдяки фінансуванню з бюджету Слов’янської міської військової адміністрації та суттєвій допомозі волонтерів, наразі у нас немає проблем з медикаментами, перев’язувальними, розхідними матеріалами. Хворі, які хочуть зробити у нас операцію, зазвичай питають: «Скільки це буде коштувати?». Бо не секрет, що навіть до війни хворі придбавали ліки за свій кошт. І дуже дивуються, коли чують, що ні за що платити не треба. Хіба що пропонуємо придбати пару еластичних бинтів, які потрібні, наприклад, при лапароскопічній операції по видаленню жовчного міхура. Багато хто з хворих дивується, що не треба ні за що платити. Хоча, що ж тут дивного: зараз важкий час, треба людям допомагати.