У Донецьку та Краматорську росіяни розкидають міни "Лепесток" — розвідка Британії

Її зазвичай називають "міною-метеликом"

У Донецьку та Краматорську російські окупанти розкидають протипіхотні міни ПФМ-1 "Лепесток", щоб стримувати свободу пересування людей. Про це повідомили у зведенні розвідки Великої Британії.

Розвідники заявляють, що, ймовірно, росіяни встановлюють протипіхотні міни для захисту та стримування свободи пересування вздовж своїх оборонних рубежів на Донбасі. Ці міни можуть завдати значної шкоди як військовому, так і місцевому цивільному населенню.

У Донецьку і Краматорську окупанти, найімовірніше, спробували застосувати протипіхотні міни ПФМ-1 і ПФМ-1С, що розкидаються.

Серія PFM-1, яку зазвичай називають "міною-метеликом", є дуже "суперечливою" зброєю невиборчої дії, зазначають британці.

Зазначається, що міни ПФМ-1 були використані з "руйнівним ефектом" під час радянсько-афганської війни 1979-1989 років, коли вони нібито покалічили велику кількість дітей, які прийняли їх за іграшки.

"Вельми ймовірно, що запас радянських часів, який використовується Росією, згодом погіршиться, і тепер він вкрай ненадійний і непередбачуваний. Це становить загрозу як для місцевого населення, так і для гуманітарних операцій з розмінування", – резюмували у звіті.