Ветераны АТО высадили аллею деревьев на Карачуне

Ветераны АТО высадили аллею деревьев на Карачуне

Несколько десятков хвойных деревьев и кустов появились на памятном месте

Біля Слов’янська, де у 2014 році тривали бої на горі Карачун і встановлені плити на честь загиблих, ветерани АТО висадили дерева, повідомляє ІА «Вчасно».

Ідея озеленити пам’ятне місце в степу належить місцевому жителю Володимиру Фесюку. На закупівлю саджанців витратили 15 тисяч гривень. Придбали 10 саджанців кримської сосни, 5 блакитних ялинок, 4 смереки. Більшості з них — кілька років, такі дерева швидше приживуться в степу.

«Ця ідея була з весни, але тоді у нас не було грошей. Керівник нашої організації Тарас Костанчук підтримав цю ідею, — розповідає Костянтин Плюснін — керівник східного осередку громадського об’єднання учасників бойових дій „Сармат“. — Зараз знайшли гроші і за тиждень посадили дерева. Вийшло гарно — тепер пам’ятні знаки стоять в оточенні ялинок і сосни, а перед входом на алею усіх зустрічають два кущі калини».

Підприємниця з краматорського розплідника Тамара Шулєпова-Березіна, почувши від ветеранів АТО про таку ініціативу, безкоштовно надала десять вічнозелених кущів.

Андрій Поляков (позивний «Поляк») — екс-боєць батальйону «Донбас». У 2014 році він пішов добровольцем захищати рідну землю. Мріє повернутися до Донецька, а зараз ветеран АТО допомагає колегам дбати про увічнення пам’ятного місця на Карачуні.

«Я бачу, що це початок нашої справи. Найпростіше — продовжити озеленення цього місця, можна посадити клени, дуби, липи, щоб тут була мекка для тих, хто приїжджає, — розповідає член ГО учасників АТО Донецької області „Справедливість“ Андрій Поляков. — Я часто чую думку, що ми винуваті в цій війні, але я маю, що відповісти. Я з побратимами зустрічав ворога, що прийшов з Росії. Зі мною були хлопці з Донецька, Луганська та Криму. Тому треба розповідати про хлопців, що загинули тут, на Донбасі, потрібно, щоб це побачили жителі різних куточків України».

Навесні 2019 року ветерани планують продовжити озеленення цього місця і сподіваються, що сюди приїжджатимуть люди вклонитися загиблим на сході у війні за незалежність України.

 Вчасно