Готелі, магазини, пекарня, аптека: як Святогірськ відновлюється після російської окупації

До міста повертаються місцеві жителі, а власники готелів чекають на гостей

Фото з архіву Карачуна

У Святогірську залишаються близько 750 жителів, а у громаді — 2300, розповів начальник Святогірської військової адміністрації Володимир Рибалкін.

"Вся Святогірська громада налічує 12 сіл та місто Святогірськ. До повномасштабного вторгнення у громаді проживали 9068 жителів. У місті — до п'яти тисяч місцевих. Є люди, які повертаються, бо люди хочуть перевірити свої будинки, зробити заяву про пошкоджене майно тощо. Евакуація з громади постійно проводиться", — поінформував Суспільне начальник МВА.

За його словами, у місті немає централізованого газопостачання.

"Вже почались обговорення щодо відновлення централізованого водопостачання у Святогірську. Працює комунальна служба. Є мобільний зв'язок 4G та оптико-волоконний інтернет", — каже Рибалкін.

Після деокупації міста повертаються підприємці, розповів начальник МВА, в населеному пункті вже 10 точок підприємницької діяльності.

"Відкрились продуктові магазини, ательє, два готелі, аптека та пекарня. У місті працює волонтерський штаб, соціальна пральня, соціальний санітарний модуль. Продуктові набори постійно завозяться, а також є резерв, який дозволить близько трьох тижнів прожити без постачання гуманітарної допомоги", — повідомив керівник МВА.

Читайте також статтю Карачуна – Готель Шервуд у Святогірську чекає на гостей

Рибалкін розповів, що раз на тиждень безоплатно ходять соціальні рейси з кожного населеного пункту громади до Слов'янська та Краматорська.

"Лікарі без кордонів та медичний корпус та медичні волонтери Frida закривають потребу у лікарях. Вони привозять щомісяця близько 20 медиків та медобладнання, зокрема, місцеві жителі можуть зробити УЗД та кардіологію", — підсумував Рибалкін.