Багато спеціалістів сьогодні бажають провести ребрендинг особистості

Ребрендинг особистості та пошук ідеальної кар'єри в іншій сфері: корисні поради від експертів Jooble

Багато спеціалістів сьогодні бажають провести ребрендинг особистості та перейти працювати в іншу сферу. Дізнайтеся про кроки на шляху зміни кар’єрного напряму

Зміну кар’єрного напрямку слід приймати як крок для нових можливостей розвитку, але точно не як невдачу. Це шанс приділити час собі та своїм побажанням, замислитися над сферами, у яких хочеться реалізовуватися далі, та навчитися нових навичок. Паралельно можна шукати свіжі вакансії, наприклад, на сайті Jooble, де зараз пропонується робота Слов’янськ та в інших містах України. У цій статті ми розповімо, як визначитися з наступними планами розвитку та адаптуватися під нові тренди ринку праці.

Роздуми про зміну кар’єрного шляху: про які кроки слід пам’ятати?

Зазвичай фахівці замислюються про нову посаду або професію, через низький рівень доходів на минулій, надмірне навантаження, стреси, відсутність перспектив розвитку та ін. Головне при цьому – не піддаватися страху змін та шукати можливості розвитку в інших сферах. Разом з експертами Jooble ми виділили декілька кроків переходу в інший напрямок.

Проаналізуйте теперішнє або останнє місце роботи

Систематизуйте свої думки про теперішню діяльність. Візьміть лист паперу для письмових відповідей та поставте собі подібні питання:

 • Які переваги я бачу у своїй професії?

 • Що саме мені не подобається?

 • Чи я бачу ще якісь можливості кар’єрного розвитку для себе в цій сфері?

 • Які емоції в мене викликає виконання робочих задач?

 • Чи мені досі цікава моя посада та сфера зайнятості?

Важливо чітко зрозуміти розуміти, де саме ви втратили інтерес: вам більше не подобається саме рід діяльності чи все ж таки місце роботи або посада, яку ви обіймаєте. Якщо відповідь схиляється у бік другого варіанту, можливо, вам слід просто вибрати вакансію в іншій компанії або спробувати нову професію у тій самій сфері.

Проведіть «мозковий штурм» нових варіантів розвитку

Спочатку вам треба визначити свої сильні та слабкі сторони, для цього можна провести аналіз за системою SWOT. Далі слід зрозуміти в яких сферах ваші навички будуть корисними та актуальними. Для дослідження ринку праці та найбільш затребуваних напрямів експерти пропонують використовувати такі платформи:

 • Indeed;

 • LinkedIn;

 • DoU;

 • Happy Monday та ін. 

Якщо для вас важливо почути думку іншої людини, можна відвідати кар’єрну консультацію, де коуч самостійно проведе аналіз вашої особистості, вкаже на ключові якості та запропонує ідеї кар’єрної реалізації. 

Будьте чесними перед собою стосовно ризиків

Зміна кар’єрного напрямку – це інвестиція у себе у прямому розумінні цього слова. Вам у будь-якому випадку доведеться витратити час та гроші на додаткові навчання та пошук роботи. Перш ніж приймати рішення, чітко визначте, який фінансовий ризик є припустимим для вас. 

Якщо ви розумієте, що наявного бюджету недостатньо, щоб забезпечити комфортне життя та розвиток на тривалий період без постійної зайнятості, продумайте альтернативні варіанти. Наприклад, можна запитати про можливості переходу на інші посади в вашій компанії або почати поєднувати роботу з вивченням нової професії.

Складіть план дій

Після того, як ви обрали напрям мрії, потрібно познайомитися зі специфікою роботи та усіма «підводними каменями». Дізнайтеся які вимоги до роботи, необхідні навички, можливості кар’єрного зростання, рівні зарплат. На спеціалізованих форумах необхідно також читати про труднощі, з якими стикаються спеціалісти, адже вони часто є головною причиною небажання новачків продовжувати розвиток у тій чи іншій сфері.

У плані дій продумайте:

 • основні цілі на наступний тиждень, місяць, рік;

 • варіанти отримання теоретичних знань (курси, тренінги, вебінари тощо);

 • можливості відпрацювання практичних навичок (виконання домашніх завдань на курсах, волонтерська робота, стажування).

Важливо, щоб план дій містив конкретні етапи. Наприклад, я хочу знайти роботу SMM-менеджером. Для цього я пройду курс у Projector Institute та почну розробляти стратегії просування у власних профілях Instagram та TikTok. Наприкінці першого тижня я хочу навчитися якісно оформлювати профіль, через місяць – досягнути відмітки 1000 підписників, наприкінці року – мати 3 постійних клієнти на ведення профілю.

Вимоги до сучасних працівників: кого шукають роботодавці?

Зрозуміло, що на будь-якій посаді цінуються висока кваліфікація та прагнення до розвитку. Проте, фінальне рішення приймається на основі особистісних якостей кандидата, які часто називають soft-skills. У 2023 році обов’язковими є:

 • комунікативні здібності;

 • активне слухання;

 • командна робота;

 • стресостійкість;

 • адаптивність;

 • тайм менеджмент;

 • емоційний інтелект;

 • вміння вирішувати конфліктні ситуації;

 • здатність швидко приймати рішення.

Слід зазначити, що роботодавцям імпонують спеціалісти, які займають проактивну позицію. Надсилайте резюме на останні вакансії, займайтеся нетворкінгом і самостійно зв'язуйтеся з потенційними роботодавцями. Сьогодні рекрутери та клієнти шукають експертів для співробітництва у соціальних мережах. Тому щоб про вас дізналося якомога більше людей, зареєструйте робочі профілі в LinkedIn, Instagram та TikTok.