
- Категорія
- Новини компаній
- Дата публікації
Підготовка бензинового генератора до зимового зберігання
Дізнайтеся, як правильно підготувати бензиновий генератор до зимового зберігання. Поради щодо консервації, догляду за паливною системою та захисту від морозу
При наближенні зимових холодів та непогоди дуже важливо підготувати гарні умови для зберігання вашого бензинового генератора. Це необхідно не лише для продовження його строку експлуатації, а й для запобігання неполадок під час роботи.
У цій статті детально розглянемо: рекомендації при консервації приладу, що не буде використовуватись тривалий час, як його правильно обслуговувати, як впливає холод та можливі наслідки та правильний догляд за паливною системою.
Чому важливо правильно зберігати генератор взимку?
Забезпечення правильних умов зберігання в холодну пору року дає змогу уникнути багатьох проблем: виходу з ладу акумуляторів, пошкоджень різних компонентів системи, двигуна і навіть паливної системи. Постійна волога та конденсат можуть стати причиною появи корозії на металевих елементах.
Бензинові генератори можуть погано запускатись при неправильному зберіганні взимку. Особливо це має значення в умовах, коли вони можуть знадобитись у будь-який момент.
Можливі проблеми при неправильному зберіганні
1. При великих морозах пальне може замерзати всередині пристрою, що не тільки ускладнить запуск, а може стати причиною виходу з ладу компонентів паливної системи. Окрім цього, залишки пального часто забивають карбюратор.
2. Холод негативно впливає на будь-який акумулятор, він значно швидше розряджається.
3. Тривалий вплив низьких температур та вологи часто призводять до появи корозії та тріщин на металевих, пластикових та гумових елементах генератора.
4. Знаходження на відкритому просторі пристрою робить його доступним для гризунів та інших тварин. Вони можуть стати причиною різних механічних пошкоджень.
5. Накопичення конденсату у результаті різкого перепаду температур може спричинити коротке замикання у системі та необідність дорого ремонту або повної заміни генератора.
Як холод впливає на роботу двигуна?
● Значне ускладнення запуску пристрою. Оскільки бензин та масло стають більш в’язкими під дією холоду, значно збільшується час, необхідний для старту роботи.
● Швидкий знос двигуна. Густе масло гірше та повільніше змащує окремі деталі мотора, що значно збільшує тертя та знос системи.
● Більший об’єм використаного пального. При низьких температурах середовища для забезпечення стабільної роботи пристрою необхідна значно більша кількість бензину.
Покрокова підготовка бензинового генератора
Якщо ви не плануєте постійно використовувати пристрій взимку, слід провести певні дії для правильної консервації генератора. Це дозволить значно продовжити його строк служби та зекономити на ремонті.
Для підготовки необхідно виконати такі кроки:
1. Розпочинати необхідно з від’єднання пристрою від мережі та відключення усіх приладів.
2. Підготовка генератора до зберігання проводиться на відкритому або добре провітрюваному просторі після його охолодження.
3. Злиття бензину. Важливо пам’ятати, що при тривалому перебуванні палива у системі, що не працює, призводить до утворення смоляного осаду. Він може забивати патрубки паливної системи, карбюратор та сам бензобак. Рекомендується використовувати стабілізатор пального та перед його злиттям дати пристрою попрацювати декілька хвилин. Паливо слід злити з бака, а також із самого карбюратора (зазвичай він має зливний кран).
4. Заміна старого масла та фільтру. Ця процедура виконується після на гарячому двигуні, щоб масло добре стікало із системи. Злив виконується через спеціальний отвір на пристрої. Після цього необхідно залите нове мастило.
5. Перевірка свічки запалювання та її очищення. Для цього її слід зняти та очистити спеціальною щіткою. Також необхідно перевірити відстань між електродами свічками та, у разі необідності, виконати регулювання згідно з інструкцією. Потім свічка вставляється назад або замінюється на нову.
6. Зовнішній захист корпусу. Необхідно ретельно очистити весь зовнішній бруд та нанести захисний засіб від корозії на металеві елементи корпусу. Зберігати генератор рекомендується горизонтально у спеціальному чохлі або вкрити брезентом. Пристрій повинен знаходитись у сухому та прохолодному місці.

Змащування та захист деталей від корозії
Для захисту двигуна та інших деталей поршневої групи слід залити невелику кількість масла (20 г) у свічний отвір. Для цього можна використовувати звичайний шприц або маслянку в систему та повільно потягнути за шнур стартера декілька разів. Така дія дасть змогу розподілити масло по стінках циліндрів двигуна та всій системі, що забезпечить захист від корозії та руйнування.
Обробку також необхідно провести до всіх рухомих елементів пристрою. Для цього можна використовувати спеціальні спреї, які створюють захисну плівку і не дають проникати вологі.

Обслуговування генератора перед повторним використанням
Перед початком використання пристрою після тривалої перерви слід ретельно підготувати систему. Важливо розпочинати із зовнішнього огляду на відсутність будь-яких механічних пошкоджень корпусу та проводки, а також оцінити загальний стан системи. Лише після перевірки слід виконувати під’єднання до електромережі.
Перевірка стану перед запуском
● Ретельно огляньте корпус та всі елементи на цілісність, відсутність іржі та інших пошкоджень.
● Видаліть накопичений бруд та пил з поверхні приладу.
● Якщо в системі було пальне, його слід злити та заповнити бак новим.
● Якщо перед консервацією не було проведено заміну масла, то його слід замінити на нове, згідно зі специфікацією виробника.
● Виконайте перевірку повітряного та паливного фільтрів. Якщо вони дуже брудні, їх слід замінити на нові.
● Перевірте акумулятор та зарядіть його за необхідності.
● Виконайте перевірку системи запалювання, перевірте свічки та проводку.
● Якщо пристрій оснащений радіатором, варто виконати перевірку рівня охолоджувальної рідини.
● Зробіть тестовий запуск пристрою без підключення до мережі, потім спробуйте під’єднати деякі прилади.
Найкращий вибір бензинових генераторів від відомих виробників з гарантією можна знайти на сайті Rental Power. Обирайте в каталозі моделі, які відповідають вашим потребам та бюджету з доставкою по Україні.