Слов'янська ВА публікує фото документа, який мають підписати ті, хто відмовляється евакуюватись

Що там написано

Який документ мають підписати ті, хто відмовляються евакуюватись

Кожен житель, який, незважаючи на небезпеку, вирішив залишитись на території Слов’янської громади, має підписати відмову від обов’язкової евакуації. Зразок документу затверджений Постановою Кабінету Міністрів від 23 серпня №940, яка вносить зміни до затвердженого раніше механізму проведення евакуації жителів Донецької області до більш безпечних регіонів.

Залишаючись у небезпеці, людина засвідчує, що усвідомлює наслідки такого рішення. А саме – що воно може нашкодити здоров’ю та загрожуватиме життю.

Якщо в родині, яка відмовляється виїжджати, є діти, батьків попереджають про відповідальність за їх здоров’я та життя. Тобто якщо через відмову евакуюватись дитина постраждає, відповідати за це будуть саме батьки. При цьому покарання може бути як адміністративним (попередження або штраф), так і кримінальним – від 2 до 5 років позбавлення волі.

Особа, яка відмовляється від обов’язкової евакуації, або від підпису на відмові, робить це у присутності двох свідків. Варто зазначити, що відмова не позбавляє права на евакуацію в подальшому.