- Категорія
- Новини Словʼянська
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 2653
У Слов’янську відкрився новий гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу
Новий кабінет функціонуватиме цілодобово, з доступністю для людей з інвалідністю, а кваліфіковані лікарі, які пройшли і ще пройдуть спеціалізоване навчання
У понеділок, 19 червня, в Міжнародний день боротьби із сексуальним насильством в умовах конфлікту у Слов’янську відкрився новий гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу. Про це повідомляється на сайті Донецької обласної віськової адміністрації.
Кабінет обладнав Український Жіночий Фонд, а інформування про його роботу здійснює громадська організація SMARTA за сприяння Українського Жіночого Фонду у межах заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського Союзу (ECHO), повідомляє управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації.
У заході взяли участь Юлія Костюніна, заступниця голови Донецької обласної державної адміністрації (онлайн), Лілія Кісліцина, докторка філософських наук, президентка ГО SMARTA, координаторка Коаліції 1325 Донеччина, гендерна радниця міського голови Краматорська (онлайн), Лілія Золкіна, начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання ДонОДА, Марина Порохняк, начальниця відділу охорони здоров’я Слов’янської міської військової адміністрації, Валентина Глущенко, т. в. о. директора комунального некомерційного підприємства Слов’янської міської ради «Міська клінічна лікарня м. Слов’янська», Денис Бігунов, представник від ГО SMARTA, керівник Центру Громадянського суспільства «Друкарня», Євгенія Калугіна, директорка Слов’янського краєзнавчого музею, Євгенія Алфімова, голова БФ «Слов’янська мрія» та інші.
Кабінет функціонуватиме цілодобово, з доступністю для людей з інвалідністю, а кваліфіковані лікарі, які пройшли і ще пройдуть спеціалізоване навчання, надаватимуть безкоштовну спеціалізовану медико-психологічну допомогу постраждалим від гендерно зумовленого насильства.
В кабінеті встановлене універсальне гінекологічне крісло з електричним приводом (опускається і підіймається на належну висоту, з урахуванням потреб жінок з інвалідністю), регульована кушетка, операційний світильник, ширма, медична шафа, інструментальний стіл. В комплект поставки входить набір витратних матеріалів і медичних препаратів. Робоче місце лікаря обладнане комп’ютером і принтером.
Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу розташований на першому поверсі клініко-діагностичної поліклініки центральної клінічної лікарні міста Слов’янська за адресою: вул. Шевченка, 40. Активні години прийому з 10.00 до 14.00 год. Прийом за необхідністю цілодобово. З 8.00 до 15.00 год. звертатись за телефоном 066-196-62-71. А з 15.00 до 8.00 телефон приймально-діагностичного відділення 050-013-04-14.
Окрім цього, в межах інформаційної кампанії з підготовки до відкриття кабінету громадською організацією «Смарта» було проведено підготовчу роботу, зокрема семінар для дівчат щодо протидії гендерно обумовленому насильству, круглий стіл «Захист репродуктивного здоров’я жінок Донеччини та комплексна допомога постраждалим від сексуального насильства та СНПК» за участі різних органів влади та громадськості.
Також для персоналу нововідкритого гінекологічного кабінету будуть проведені відповідні тематичні навчальні семінари, адже, за даними департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, щорічно 1,1 млн українок стикаються з фізичною та сексуальною агресією в сім’ї, і більшість з них мовчать. Протягом 2021 року до закладів охорони здоров’я Донецької області за медичною допомогою звернулось близько 650 осіб (2022 р. — 101), які ймовірно постраждали від домашнього насильства, з них 336 жінок та 140 дітей. Водночас, лише 10% постраждалих звертаються за допомогою.
Відкриття гінекологічного кабінету безбар’єрного доступу на базі КНП «Міська клінічна лікарня м. Слов’янськ» — частина великого проєкту Українського Жіночого Фонду за підтримки Фонду народонаселення ООН / UNFPA і Європейського Союзу та при інформаційному супроводі громадської організації SMARTA. Проєкт має на меті підсилити спроможність регіональних закладів охорони здоров’я в реагуванні на випадки гендерно зумовленого та сексуального насильства, в тому числі сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК). Даний етап проєкту реалізується в 5 пілотних областях (Волинська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Донецька).