- Категорія
- Новини Словʼянська
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 3
Сколько денег получат роженицы в Славянске вместо "пакета малыша"
Вартість не отриманих подарунків для новонароджених буде компенсовано у грошовому еквіваленті. Незабаром батькам виплатять по 5 тисяч гривень. Про це повідомив заступник Міністра соціальної політики України Олег Коваль під час робочої поїздки у Краматорськ, – АКМЦ.
ільш ніж рік тому Кабмін запровадив видачу «пакунків малюка» усім породіллям у якості матеріальної допомоги для догляду за новонародженими. Донецька область стала єдиною в Україні, де ці пакунки не видавалися. Обурені батьки зверталися по всіх інстанціях, і нарешті їх почули. Після зміни складу уряду та приходу нового керівництва ДонОДА ситуація може змінитися. Принаймні це пообіцяв заступник Міністра соцполітики.
«Ми вивчили ситуацію та найближчим часом запровадимо експеримент. Для батьків регіону, у якості пілотного проєкту, буде запроваджена монетизація «пакунку малюка». Кожна родина, в якій з 1 вересня 2018 року народжувалися діти, отримає по 5 тисяч гривень компенсації на кожну дитину. Свого часу у Донецької ОДА виникли певні питання до механізмів видачі «пакунків малюка», через що певний час вони не видавались. Ми провели перемовини і знайшли компроміс – видачу грошової компенсації», – повідомив Олег Коваль.
Для того, щоб компенсаційний механізм запрацював, Міністерство соціальної політики зініціює зміни у відповідних законодавчих актах. За словами зам. міністра, виплати розпочнуться не раніше листопада. Механізм виплат, а також контроль за розподілом коштів та виконанням програми буде покладено на обласну владу.
Перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Мороз підкреслив, що такий компроміс прийнятний і для обласної влади, і для міністерства, і для людей.
«За період з 1 вересня 2018 року в Донецькій області народилося 10763 малюки, які не отримали належної допомоги від держави. Впровадження компенсацій дозволить дуже швидко запустити підтримку для породіль. Гроші на це надходитимуть у вигляді субвенції з державного бюджету», – зазначив він.
Олег Коваль додав, що наразі команда Міністерства соціальної політики шукає нові підходи для формування та розповсюдження «бебі-боксів» у масштабах усієї країни, щоб уникнути корупційних ризиків та захистити інтереси людей. Допоки породіллі Донеччини отримуватимуть допомогу у грошовому вигляді.