Пенсійний вік: чи будуть його підвищувати в Україні

У Мінсоцполітики дали роз’яснення

Кабінет міністрів не має планів щодо підвищення пенсійного віку в Україні. Все підвищення трудового стажу уже прописане до 2028 року. Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Чи підвищать пенсійний вік в України

За словами Жолнович, залежно від того, який у людини страховий стаж, так вона може й вийти на пенсію

"Ми не будемо його (пенсійний вік) підвищувати. Все підвищення уже прописано до 2028 року, воно і так відбувається, але не віку, а стажу", – пояснила вона.

Очільниця Мінсоцполітики також прокоментувала законопроєкт щодо надання громадянам можливості робити додаткові добровільні соціальні внески. Вона зазначила, що люди долучаться до цієї ініціативи.

За її словами, багато з тих, хто тимчасово виїхав за кордон, сьогодні у відпустках без збереження заробітної плати, тому за них не нараховується ЄСВ, їхній страховий стаж не рахується. Такі особи можуть сплатити внесок із їхніх доходів за кордоном, щоб продовжити свій страховий стаж і вчасно, після повернення, вийти на пенсію.

"Також є сім’ї, де не всі члени родини працюють, і вони мають проблему при виході на пенсію. То чому ж чоловік і дружина не можуть між собою домовитися, щоб той, хто працює, сплачував за іншого ЄСВ, щоб подружжя мало свою власну пенсію без усіляких вимог, досягаючи пенсійного віку. Чому діти, які забезпечені й розуміють, що з різних причин їхні батьки передпенсійного віку втратили роботу й не мають можливості влаштуватися на нову, не зможуть доплатити мінімальні внески, і вони з досягненням пенсійного віку отримають повний страховий стаж?", – сказала вона.

Міністерка уточнила, що відповідний проєкт закону вже підготували та його подаватимуть на розгляд до Верховної Ради.