Мародерство та страх: Чому люди не хочуть евакуюватись із Донбасу

Люди звикають, до обстрілів, підвалів, відсутності газу електрики, води

Розпочався процес обов’язкової евакуації з Донецької області дітей, жінок, людей старшого віку, маломобільних людей, але люди не спішать виїжджати.

Про це розповів кореспондент Громадського радіо Олександр Волков.

За його словами, влада намагається кожного дня пояснити людям, що евакуація – це їхня безпека виживання, бо не буде опалення, газу, води.

«Залишаються дуже багато людей, які в штики сприймають інформацію і перекручують її. Вони видають обов’язкову евакуацію за примусову евакуацію. Перекручують інформацію, що евакуація є примусовою, якщо це примусова, то всі мають виїхати, «бо зливають Донбас», – каже кореспондент.

Існує ще одна причина, чому люди не покидають небезпечний регіон, вони бояться мародерства.

«Ще така причина, яку називають люди – це мародерство. У людей відчуття страху лише через це. «Нас ніхто не чекає», – кажуть вони.

У людей страх, вони не хочуть покидати свої домівки. І люди звикають, до обстрілів, підвалів, відсутності газу електрики, води», – розповів Волков.

Він додав, що люди не розуміють, що буквально за 400 км від їх будинку може бути все інакше. Люди думають, що якщо у них так, то по всій Україні така ситуація. Людей, автобусом чи мікроавтобусом.

Кореспондент пояснив, як відбувається евакуація:

Людей, автобусом чи мікроавтобусом везуть до залізничного вокзалу Покровська. Там вони отримують їжу та напої, щоб відновити сили.

Сідають у потяг і їдуть до Дніпра.

Там є декілька центрів, де людей залишають на ніч, а потім людина вирішує куди вона хоче їхати, здебільшого пропонують місця.

Усе ще допрацьовується, можливо з’являться нові локації, модульні містечка чи гуртожитки.

Нагадаємо, що Кабмін оголосив обов’язкову евакуацію з Донецької області — її планують провести до початку холодів.

Уряд створив Координаційний штаб, який займаються організацією вивезення людей, його очолила Ірина Верещук. До цього міністерка заявляла, що перед опалювальним сезоном з Донеччини необхідно вивести 200-220 тисяч мирних жительок та жителів.