Допомога переселенцям: тепер її можна отримати на підставі єДокумента

Тепер ВПО можуть одержати виплати та соцпослуги без паспорта

Через військову агресію Росії в Україні багато людей вимушено переїхали до інших областей. Починаючи з 7 серпня, внутрішньо переміщені особи можуть отримувати соцпослуги на підставі довідки від ДМС України або єДокумента. Про це повідомляє Урядовий портал.

Така можливість передбачається постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2022 р. № 755. Її ініційовано Мінреінтеграції спільно з Мінсоцполітики та Державною міграційною службою України.

Повідомляється, що зміни суттєво спрощують отримання послуг людям, які перемістилися із районів бойових дій та втратили документи.

Відтепер вони можуть ставати на облік, реєструватись та отримувати допомогу від держави як внутрішньо переміщені особи навіть без наявності паспорта. Для цього достатньо мати один з наступних документів:

довідку від ДМС України;

тимчасовий документ, який посвідчує особу під час воєнного стану – єДокумент, доступний у застосунку «Дія».

Довідку про те, що особа звернулась за оформленням паспорта (ID-картки або паспорта-книжечки) можна отримати у підрозділах ДМС України, у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) або в центрах обслуговування громадян «Паспортний сервіс», якщо особу ідентифіковано за відомостями Єдиного державного демографічного реєстру або відомчої інформаційної системи ДМС.

Нагадаємо, щоб отримати виплати, як ВПО, треба мати відповідний статус, який дається на основі реєстрації на тимчасово окупованій території, в районі поведення бойових дій або в оточенні. Однак у деяких випадках статус ВПО можна отримати і без офіційної реєстрації місця проживання на ТОТ.