“Війна буде тривалою”: глава британської розвідки поділився своїм прогнозом

Cлід остерігатися думати в бінарних термінах... Росія явно намагається збільшити сили після значних втрат, однак між російським політичним і військовим класом бракує довіри, зазначає Джим Гокенхалл

Ані Росія, ані Україна, ймовірно, не досягнуть рішучих військових дій цього року, такий свій прогноз щодо війни озвучив глава військової розвідки Великої Британії, генерал-лейтенант Джим Гокенхалл, передає BBC. Водночас в очолюваному ним відомстві уважно стежать за потенційним використанням Кремлем ядерної зброї.

Рідко коли з громадськістю ділилися такою кількістю секретних розвідданих. Та від початку війни-2022 Міністерство оборонної розвідки Британії публікує щоденні оновлення. Прогнозуючи подальший розвиток подій в Україні, Гокенхалл озвучує такі тези:

  • "Нам слід остерігатися думати в бінарних термінах – що люди виграють або програють – або думати, що це безвихідь".

  • “Росія явно намагається збільшити сили після значних втрат”.

  • “Росії доводиться передислокувати частину своїх військ з Донбасу на південь, де, за його словами, вона зазнає значного тиску з боку українських сил у Херсоні та навколо нього”.

  • “Між російським політичним і військовим класом бракує довіри”.

  • “Нереалістично очікувати вирішального зсуву на півдні в найближчі місяці”.

  • Хоча будуть контратаки та контрнаступи, він не вірить, що жодна зі сторін цього року вживатиме рішучих дій. А також очікує, що війна буде тривалою.

“23 лютого цього року генерал Гокенхалл працював до пізньої ночі. Він приїхав додому опівночі на велосипеді, а спати ліг приблизно о 01:00. Через годину йому зателефонували і сказали, що на українському кордоні були якісь дивні ознаки активності. Рано вранці (24 лютого), Гокенхалл вже інформував британського прем’єра та міністра оборони про початок найбільшого збройного конфлікту в Європі після Другої світової війни”, – описують в матеріалі спогади розвідника про початок широкомасштабного вторгнення. Як починалась війна – читайте в наших новинах від 24 лютого.“23 лютого цього року генерал Гокенхалл працював до пізньої ночі. Він приїхав додому опівночі на велосипеді, а спати ліг приблизно о 01:00. Через годину йому зателефонували і сказали, що на українському кордоні були якісь дивні ознаки активності. Рано вранці (24 лютого), Гокенхалл вже інформував британського прем’єра та міністра оборони про початок найбільшого збройного конфлікту в Європі після Другої світової війни”, – описують в матеріалі спогади розвідника про початок широкомасштабного вторгнення. Як починалась війна – читайте в наших новинах від 24 лютого.