ВР не планує спрощувати виїзд українських чоловіків за кордон - депутат

ВР не планує спрощувати виїзд українських чоловіків за кордон - депутат

Найчастіше пропонують дозволити виїзд за кордон морякам, які виконують завдання на іноземних торгових суднах і заробляють чималі гроші, які потім надходять до України

У Верховній Раді не планують найближчим часом дозволяти виїзд чоловікам призовного віку за кордон. Про це під час брифінгу повідомив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

За його словами, найчастіше пропонують дозволити виїзд за кордон морякам, які виконують завдання на іноземних торгових суднах і заробляють чималі гроші, які потім надходять до України.

"Це головна мотивація тих, хто виступає за дозвіл або лібералізацію виїзду цієї категорії закордон. Але питання дуже складне і неоднозначне. На сьогоднішній день немає єдності у розумінні того: варто чи ні лібералізувати виїзд закордон для певних категорій осіб, які не службовці у ЗСУ, разом з тим, президент дав відповідь на петицію, яка відповідає інтересам держави та конституційному регулюванню. Усі громадяни України рівні, та встановлювати будь-які преференції чи обмеження залежно від професійних навичок чи професій держава не може і не буде", – вважає депутат.

Веніславський повідомив, що наразі немає гострої потреби у додатковій мобілізації, але періодично проводиться призов на військову службу за мобілізацією, яка з 24 лютого є обов'язковою.

"Центри комплектування та соціального захисту, колишні військкомати вручають повістки та мобілізують осіб... Відповідно, у будь-який час може виникнути необхідність додаткової мобілізації або призову конкретної категорії осіб, включаючи тих, хто не проходив військову службу, але має спеціальності, яких гостро потребує наш сектор безпеки та оборони. Наприклад, лікарі, працівники служби зв'язку тощо. Тому питання лібералізації виїзду за кордон ще не вирішене", – пояснив Веніславський.

У Раді також зареєстровано протилежні законодавчі ініціативи щодо посилення відповідальності за незаконний перетин особами призовного віку.

"Думаю, поки це питання не вирішено. Немає впевненості, що воно буде вирішено найближчим часом… Студенти та деякі інші категорії згідно із законом мають відстрочку призову та можуть виїжджати за межі країни за наявності документів. Інші мають залишатися в Україні, якщо немає законних підстав виїзду з України", – наголосив депутат.