Зеленський та Ердоган почали зустріч у Львові

Згодом до них приєднається генсекретар ООН

Президент України Володимир Зеленський розпочав зустріч із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом у Львові, повідомляє CNN Turk.

Спочатку глави держав проведуть двосторонню зустріч, а потім до них приєднається та генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш.

Під час тристоронніх переговорів обговорюватимуть зернову угоду, а також «кроки, які можна вжити для припинення українсько-російської війни дипломатичним шляхом», і ситуація на Запорізькій атомній електростанції, яка знаходиться під російською окупацією.

Ердогана у поїздці супроводжують віце-президент Фуат Октай, міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу, міністр енергетики та природних ресурсів Фатіх Дьонмез, міністр національної оборони Хулусі Акар, міністр сільського та лісового господарства Вахіт Кіріші, міністр торгівлі Мехмет Муша, голова Національної розвідувальної організації Хакан Фідан та інші офіційні особи, зокрема генеральний менеджер Baykar Халук Байрактар.

Це перший візит Ердогана до України з початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого. При цьому турецький лідер вирішив не їхати до Києва, а зустріч проходить у місті, яке розташоване за 70 кілометрів від кордону із Польщею.

Очікується, що після тристоронньої зустрічі Ердоган, Зеленський і Гутерріш дадуть спільну пресконференцію.

За даними турецьких ЗМІ, Реджеп Тайїп Ердоган може запропонувати українському президентові Володимиру Зеленському тимчасове припинення вогню на фронті та відновлення переговорів з агресором.