Військовий облік жінок: заступниця міністра розповіла, чи потребують ЗСУ жінок на фронті

Ганна Маляр відреагувала на чергові маніпуляції.

На сьогодні в Україні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Вона вчергове звернулась до українців із роз’ясненнями щодо мобілізації жінок. Відповідний допис вона розмістила на своїй сторінці в Фейсбук.

Маляр зауважила, що постановка жінок, які мають визначені військово-облікові спеціальності, на військовий облік, є нормою закону і ані Міноборони, ні Генштаб не можуть її змінити самостійно.

Водночас, за словами Ганни Маляр, постановка на облік не є мобілізацією: жінки потрапляють на фронт виключно за їх згоди.

«Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила — лише за її згодою», — підкреслила вона, додавши, що на сьогодні у війську залишається потреба в спеціальностях та фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій.

Маляр повідомила, що Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних Сил України підготовлені зміни до законодавчих і нормативних актів в частині взяття жінок на військовий облік.

Зокрема, пропонується скоротити перелік спеціальностей, за яких жінки беруться на військовий облік, визначити добровільність їх постановки на облік та передбачити, що організація взяття жінок на військовий облік в Україні розпочнеться не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.

Водночас, народна депутатка Мар’яна Безугла, заступниця голови Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, зауважила, що в парламенті не планується змінювати норми закону щодо військового обліку жінок.

«Країна має знати, скільки у неї громадян пріоритетних професій. Жінка — громадянка», — заявила вона.

Разом із тим, Безугла підкреслила, що облік — не є мобілізацією і жінки в ЗСУ служать виключно добровільно.

«Потрібно міняти культуру і ставлення до жінок в ЗСУ, можливості реального кар‘єрного зростання без обмежень професій, підсилювати соціальний захист, зокрема — подружніх пар військовослужбовців, яким чи не найскладніше. Працюємо з Міноборони та ЗСУ над цим», — пояснила нардепка.