Цільова мобілізація: що це таке і коли може початися

Її головна мета – залучення громадян до ліквідації наслідків повномасштабного вторгнення Росії

Днями Верховна Рада України продовжила загальну мобілізацію та військовий стан у країні до 21 листопада.

Окрім загальної мобілізації, в Україні діє поняття «цільова мобілізація», яка передбачає участь українців не у бойових діях, а у повоєнному відновленні країни.

На початку травня Кабінет Міністрів України вніс зміни до Положення про єдину державну систему цивільного захисту. Серед іншого було додано пункт проведення цільової мобілізації для ліквідації наслідків ведення військових дій.

Загалом до Положення про єдину державну систему цивільного захисту було включено новий пункт, який визначає додаткові завдання у відновлювальний період.

А це:

  • проведення цільової мобілізації для ліквідації наслідків ведення воєнних дій та надзвичайних ситуацій;

  • ліквідація наслідків воєнних дій у населених пунктах та на територіях, що зазнали впливу засобів ураження;

  • вжиття заходів щодо відновлення об'єктів критичної інфраструктури сфери життєзабезпечення населення;

  • визначення населених пунктів та районів, що вимагають проведення гуманітарного розмінування, маркування небезпечних ділянок, очищення (розмінування) територій;

  • залучення до ліквідації наслідків ведення воєнних дій та надзвичайних ситуацій міжнародної допомоги.

Також зміни передбачають надання соціальних послуг у період дії надзвичайного чи військового стану працівниками та волонтерами, які не мають документів, що підтверджують їхній професійний рівень.

Передбачено також залучення волонтерів до виявлення осіб чи сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, визначено перелік соціальних послуг, які можуть надаватися екстрено та надання таких послуг за спрощеною процедурою.