Мобілізація в Україні: чи допоможе «білий» квиток уникнути призову

У «білому» квитку прописана категорія придатності або непридатності до військової служби

В Україні продовжується загальна мобілізація, що введена через російське вторгнення. Мобілізації підлягають чоловіки від 18 до 60 років. Але є деякі категорії осіб, що звільняються від служби в армії. «Білий» квиток видається військово-лікарською комісією (ВЛК) із визначенням категорії придатності особи до військової служби.

«Білий» квиток: що це таке

Військовий квиток – це документ, у якому вказана придатність/непридатність людини до військової служби. Висновки про ступінь придатності/непридатності призовника роблять фахівці військово-лікарської комісії.

«Білий» квиток – це розмовна назва військового квитка для тих чоловіків, які не придатні до військової служби за станом здоров'я та/або з інших причин не служили в армії.

Що означають категорії у «білому» квитку

Якщо людина має «білий» квиток, то у ньому може бути вказана одна з категорій:

  • обмежено придатний до військової служби;

  • непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час;

  • непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.

Повідомляється, що чоловіки, які мають першу та другу категорію, можуть бути призвані у воєнний час на військову службу у тилу.

Не підлягають мобілізації лише ті особи, у яких вказана третя категорія – непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.

Куди мобілізують тих, хто має «білий» квиток

Відповідно до «Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України», що затверджене Міністерством оборони України, чоловіки, які потрапляють під категорії «обмежено придатний до військової служби» і «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час» можуть нести службу у:

  • частинах забезпечення;

  • військових комісаріатах, установах, організаціях;

  • навчальних закладах.

Тих, хто має «білий» квиток не візьмуть у десантно-штурмові війська, морську піхоту і плавсклад.

Повідомляється, що під час мобілізації з України можуть виїхати лише ті власники «білих» квитків, які мають третю категорію «непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку».