Кредит на житло: чи можуть його отримати переселенці на пільгових умовах

Роз’яснення дали у Мінреінтеграції

В Україні розширили програму пільгових кредитів на житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Після початку повномасштабного вторгнення РФ кредитування за цією програмою було припинено та відновлено на початку серпня. Житло в кредит можна придбати за ставкою 3% на рік. Про це пише пресслужба Мінреінтеграції.

Пільговий кредит на житло: які умови його отримання

Кабмін затвердив зміни до Порядку пільгового іпотечного кредитування ВПО за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW):

  • переможці відбору отримують можливість взяти кредит на житло, яке реконструйовано не більше ніж 35 років тому (раніше 25 років);

  • переможець має право обрати житло в іншій адміністративно-територіальній одиниці, ніж та, яка вказувалася в заяві про намір отримати кредит;

  • збільшено максимальний строк кредитування до 30 років (раніше 20 років) та подвоєно нормативну площу житла на одинокого громадянина, яка тепер становить 52,5 кв. метрів (раніше – 21 кв.м).

У Мінреінтеграції зазначили, що з метою зменшення фінансового навантаження на позичальника, у випадку зниження рівня його платоспроможності, встановлено можливість здійснення реструктуризації заборгованості.

Зокрема, шляхом:

  • відтерміновування сплати простроченої заборгованості за кредитом;

  • надання позичальнику пільгового періоду, протягом якого йому відтерміновуються платежі з погашення кредиту та сплати відсотків;

  • збільшення строків кредитування (але не більше, ніж на 60 місяців).

Передбачено можливість кредитних канікул у разі знищення або пошкодження житла, взятого в кредит, якщо це сталося з 24 лютого 2022 року внаслідок військової агресії РФ.

Протягом цих канікул позичальника буде звільнено від сплати основного платежу та відсотків. Для цього треба надати інформацію про пошкодження нерухомості до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. У разі знищення житла кредитні канікули триватимуть до моменту отримання громадянином компенсації за знищений об’єкт.