Зняття готівки в банкоматах: в Україні почав діяти "банкоматний роумінг"

Найбільші банки вже долучилися до цієї ініціативи

Національний банк України (НБУ) звернувся до банків з ініціативою щодо запровадження "банкоматного національного роумінгу". Про це повідомляє пресслужба регулятора.

"Національний банк звернувся до банків з ініціативою щодо запровадження "банкоматного національного роумінгу", що передбачає встановлення єдиних розширених лімітів та скасування додаткових комісій на зняття готівки власниками карток інших банків в банкоматах", – йдеться в повідомленні.

"Найбільші банки вже долучилися до цієї ініціативи", – зазначили в НБУ, щоправда, не уточнивши перелік цих банків.

Крім того, зважаючи на підвищений рівень небезпеки щодо функціонування банківської системи через проблеми з електроенергією, Нацбанк зобов'язав банки визначити в кожному регіоні чіткий перелік чергових відділень. Їх має бути щонайменше 35%.

Банки мусять інформувати клієнтів щодо режиму роботи й надати перелік чергових відділень. Йдеться про адресу, контактні дані тощо.

Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що Україна готується до атак ворога на банківську систему.

"Ми розуміємо, що нам потрібно робити для того, щоб ця система працювала стало. Було дано відповідні доручення з цього питання, і я думаю, що ми зробимо все необхідне, щоб система банківська працювала, щоб вона не давала збоїв, і щоб люди розуміли, що їм робити, якщо на тій чи іншій території станеться якийсь трабл", — сказав Данілов.

Також повідомлялося, що Національний банк планує створити "Банк Незламності", що базуватиметься на основі щонайменше 1000 банківських відділень, які будуть операційно об’єднані фактично в одну мережу, що працюватиме в умовах надзвичайно критичної ситуації.

Першими до реалізації цього плану були долучені 14 системно важливих банків, до них активно долучаються інші банки.

Банки також продовжують монтувати обладнання для забезпечення безперебійного електроживлення та зв’язку.