Борги за комуналку, що виникли під час війни, спишуть або розстрочать

Нардепи пропонують дві схеми

В Україні триває повномасштабна війна. Через воєнні дії дуже багато людей опинилися у вкрай скрутному матеріальному стані. Мільйони людей змушені були залишити власні домівки та переїхати в інші регіони. Багато хто втратив роботу. Суттєво зросли ціни на всі продукти, товари та послуги. Та й загалом через війну спостерігається стійке зниження рівня життя та соціальної захищеності українців.

Ще до початку повномасштабної війни українці накопичили великі суми боргів за комунальні послуги. Тож, на думку групи нардепів, держава має засвідчити готовність підтримати громадян.

Для підтримки українців, які цього потребують, вони зареєстрували проєкт №8367 «Про внесення змін до Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію».

Автори законопроєкту констатують, що великі суми боргів за комунальні послуги буди накопичені ще до початку війни. Ідеться про мільярди гривень за газ, теплопостачання, гарячу воду, електроенергію, водопостачання та водовідведення. Більша частина населення не може сьогодні їх сплатити, зокрема, через стрімке зростання цін на всі товари, послуги та продукти.

Аби не допустити збільшення сум боргу, нардепи пропонують 2 схеми:

  • Реструктуризація боргу за житлово-комунальні послуги, що є або сформується за весь період дії воєнного стану, на 5 років залежно від суми та рівня доходів громадян. При цьому зазначається, що наявність боргу не перешкоджатиме нарахуванню субсидії. (У перелік не включена квартирна плата).

  • Списання усієї заборгованості за житлово-комунальні послуги, із квартирною платою включно, громадянам, чиє житло розташоване на територіях введення воєнних (бойових) дій. Ідеться виключно про заборгованість, що сформувалась протягом періоду бойових дій. Порядок списання та періоди, за які списуватимуться борги, має визначити Кабмін.

АКМЦ