Гетманцев назвав дату скасування пільги для підприємців

Мінфін готує законопроєкт

Пільгову систему оподаткування, за якою бізнесу дозволялося платити лише 2% від доходу замість довоєнних 5%, найімовірніше, скасують із 1 липня 2023 року. Про це повідомив голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев.

"Сьогодні Мінфін готує законопроєкт про відміну 2% податку та повернення 3-ї групи оподаткування на довоєнні ставки з 1 липня", — повідомив народний депутат. Джерело – ZN.UA.

Він зазначив, що рішення уряду навесні 2022 року дозволило пожвавити підприємства, які перебували в заціпенінні від шоку через війну.

Гетманцев додав, що з того часу на 2% перейшло 313 062 підприємців. Надходження єдиного податку від юридичних осіб — платників третьої групи за 2022 рік оцінюється на рівні трохи більше ніж 6 млн грн єдиного податку.

"Ми запровадили 2% податок у березні, коли вся економіка перебувала в оточенні від шоку війни. Податок став тим фактором, який, серед інших, пожвавив підприємства", — нагадав він.

Раніше в Мінфіні заявляли, що скасування пільгової системи для бізнесу забезпечить виконання Україною зобов'язань у межах Меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ для збільшення податкових надходжень у 2023 році.

У документі сказано, що податкові пільги мають діяти до припинення чи скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, але не пізніше від 1 липня 2023 року. Це стосується таких пільг:

  • можливості для ФОПів та юросіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки у розмірі 2% від суми доходу;

  • можливості для ФОПів І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;

  • мораторію для проведення документальних перевірок;

  • відсутність штрафних санкцій за невикористання касових апаратів (реєстраторів розрахункових операцій);

  • відсутність штрафних санкцій порушення податкового законодавства.