Українці за кордоном: як не втратити тимчасовий захист у Польщі при виїзді з країни

Це стосується тих, хто має документ PESEL UKR

Польща стала країною до якої, через повномасштабне вторгнення Росії, виїхало найбільше біженців з України. Там вони можуть отримати тимчасовий захист, що включає право на навчання та роботу та соціальні виплати.

У Державній прикордонній службі України роз’яснили, як не втратити статус PESEL UKR при виїзді за межі Польщі на строк менш ніж на 30 днів.

Щоб уникнути втрати статусу PESEL UKR через виїзд з Польщі на термін, менший за 30 днів, громадяни України, які повертаються до Польщі, повинні повідомити Прикордонну варту про намір в’їхати із використанням права на тимчасовий захист в Польщі та кожного разу пред’являти електронний документ diia.pl.

PESEL UKR – це документ, який дає можливість перебування у Польщі терміном на 18 місяців з можливістю виїхати з країни на строк до 30 днів. Він дозволяє шукачам притулку з України отримувати соціальні виплати, користуватися державними медичними послугами, офіцій‌но працювати та навчатися.

Раніше оформлення PESEL залишали на розсуд українців, проте цього року реєстрація й отримання номера PESEL UKR будуть обов’язковими.