Росія зможе фінансувати війну в Україні ще рік – Washington Post

Такого висновку дійшла розвідка США, йдеться в таємних злитих документах в чаті Discord

Навіть під важким і зростаючим тягарем безпрецедентних санкцій Росія зможе фінансувати війну в Україні принаймні ще рік. Як пише The Washington Post, про це йдеться в розсекреченій в результаті витоку документів доповіді розвідки США.

Аналітики американської розвідки зазначають, що російські економічні еліти зазнали шкоди внаслідок санкцій та можуть не погоджуватися з курсом Кремля щодо України, однак вони навряд чи відмовляться від підтримки президента Росії Владіміра Путіна.

У свою чергу Москва покладається на збільшення корпоративних податків, свій суверенний фонд, збільшення імпорту та адаптивність бізнесу, щоб допомогти пом’якшити економічний тиск, йдеться в частині документу, який має гриф «цілком таємно».

У документі не розглядається вплив нещодавно запроваджених санкцій або довгостроковий наслідок граничних цін на нафту в Європі.

«Навіть якщо теоретично Росія могла б фінансувати війну протягом ще одного року, оприлюднені дані не аналізують інші фактори, які могли б вплинути на здатність Росії воювати, такі як витрати боєприпасів і потреба вербувати або призвати нових солдатів», – зазначає видання.

Водночас розвідка США виявила, що міністр фінансів Росії Антон Силуанов на початку березня склав проект листа до прем’єр-міністра Михайла Мішустіна, щоб отримати підтримку для планів на випадок непередбачених обставин, щоб уникнути «потенційно незручного краху» російських державних структур, таких як Міжнародний інвестиційний банк, Міжнародний банк економічного співробітництва та Євразійський інвестиційний банк через санкції, введені США та їх союзниками.

Згідно з іншим документом, розвідка США виявила, що чиновники Федеральної служби безпеки РФ були стурбовані недостатньою кількістю іноземної валюти, що зберігається в російських банках. Ці чиновники також попередили, що Сполучені Штати можуть накласти додаткові санкції на китайські компанії, які все ще ведуть бізнес з Росією, і закликали тримати такі операції в таємниці.