- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 96
Байден і Сі Цзіньпін говоритимуть у листопаді, щоб не допустити Третьої світової — експерт
Китай використовуватиме свій вплив як інструментарій і буде обговорювати на наступній зустрічі з президентом США Джо Байденом задоволення своїх національних інтересів
Експерт-міжнародник Руслан Осипенко в інтерв’ю Radio NV висловив думку, що у листопаді президент США Джо Байден та лідер Китаю Сі Цзіньпін обговорюватимуть, як запобігти Третій світовій війні.
В ефірі Radio NV Осипенко заявив, що Росія і Китай користуються нерішучістю Заходу, зокрема, нерішучістю США стосовно Росії та бажанням деяких країн повернутися до business as usual із Росією, щоб посилити свій вплив.,
«Конфлікт на Близькому Сході, і може запалати не тільки на Близькому Сході, це вже є розуміння в ЄС, що Китай, який міг би вплинути на своїх проксі, на той же Іран і Росію, він просто зайняв нейтральну вичікувальну позицію», — сказав також експерт-міжнародник.
За його словами, Китай використовуватиме свій вплив як інструментарій і буде обговорювати на наступній зустрічі з президентом США Джо Байденом задоволення своїх національних інтересів.
Осипенко також висловив думку, що нерішучівсть країн Заходу призвела до того, що світ «підпалюють» та «ведуть до Третьої світової».
«Регіональні конфлікти можуть злитись у велику війну. І щоби не допустити цієї великої війни, будуть говорити на зустрічі в листопаді, я думаю, Байден і Сі Цзіньпін. Але, безперечно, Китай у першу чергу буде задовольняти свої інтереси. А той же Іран, конфлікт на Близькому Сході, і Росія, війна з Україною, — це інструментарій для нього. Це інструментарій для дискусій, для обговорення зі Сполученими Штатами. Та позитив я почув, що Китай сказав, хоче домовлятися», — розповів експерт-міжнародник.
Він також пояснив, що ні США, ні Китай економічно, політично і безпеково не готові до прямого протистояння, а «світ став біполярний, Китай та США визначають порядок денний XXI століття, і їм треба домовлятися, вирішувати глобальні питання, як-от недопущення ядерної війни, нерозповсюдження ядерної зброї, вгамування цих конфліктів, відновлення чи спроба відновлення глобальної торгівлі».
За словами Осипенка, Близький Схід «підпалювали», щоб використати його як інструмент впливу на переговорах.
«Розмови будуть про статус-кво євразійської безпеки, з погляду Росії та Китаю, розширення НАТО підриває статус-кво, який був установлений за результатами Другої світової війни. Це так бачить Китай і Росія. Китай заявляв, що треба відмовитися від ментальності Холодної війни та блокових підходів, тобто це натяк на те, аби НАТО не розширювалося. Перекладаю з дипломатичної мови на просту, це означає: Україна має залишитися нейтральною, тоді в євразійській системі безпеки буде баланс. Інакше, якщо ви забираєте Україну до європейського табору, ви забезпечуєте свою безпеку та свій добробут за рахунок добробуту Росії. А не можна це робити, це неодноразово заявлялось і Китаєм, і Росією», — сказав він, підтвердивши, що Китай торгується «за рахунок нашої суб’єктності».
За даними The Washington Post, Байден та Сі Цзіньпін особисто зустрінуться у листопаді 2023 року у Сан-Франциско.
Протягом останніх кількох місяців Байден неодноразово заявляв, що очікує зустрічі з Сі — «десь у майбутньому, найближчим часом». Минулого місяця Сі пропустив саміт лідерів G-20 у Нью-Делі, через що Байден висловив розчарування.