- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 424
Розваги і житло. Скільки коштує комфортно відпочити у Карпатах взимку
Скільки треба коштів для відпочинку у Карпатах?
Відпочинок у Карпатах взимку може коштувати чимало, якщо врахувати вартість проживання, харчування та розваг. Але бюджет відпустки залежить і від обраного регіону.
Скільки треба передбачити коштів для відпочинку на Івано-Франківщині та Закарпатті, РБК-Україна розповіла заступниця директора туристичної компанії «Відвідай» Марічка Касьянова.
Курорт Пилипець на Закарпатті: житло від 700 грн
Один із відомих гірськолижних курортів на Закарпатті — Пилипець. Найвищі траси — на висоті понад 1400 м (з вершини гори Гимба). На курорті є близько 20 км лижних трас різної складності, позатрасові спуски для фрірайдерів, маршрути для бігових лиж, працюють 7 підйомників. Пилипець називають «бюджетною версією Драгобрату» — найвисокогірнішого курорту України.
Марічка Касьянова розповідає про бюджет відпочинку у Пилипці. Зокрема, наводить приклад вартості поїздки до курорту зі Львова.
«Зі Львова до Пилипця — 200 км в один бік. Якщо ви їдете легковою автівкою, пальне обійдеться приблизно у 1200 гривень. Якщо їхати потягом, не дуже сильно зекономите для сім’ї, бо маршрут Львів-Воловець може коштувати в межах 200-250 гривень», — каже вона.
Але з Воловця до Пилипця доведеться взяти таксі, що обійдеться ще у 500-600 грн. Зі Львова можна дістатися й автобусом — від 200 грн.
У Пилипці туристи можуть проживати у приватному секторі та в готелях.
«Зараз є садиби, які не гірші за готелі, з душем і туалетом в номері. Таке проживання обійдеться в середньому 350 гривень з людини. Для сім’ї номер на добу виходить в середньому 700 гривень», — розповідає Марічка Касьянова.
Харчування у садибах зазвичай пропонуються у форматі сніданку і вечері. Середня вартість сніданків — 120 грн з людини, вечері — 150-170 грн.
«Готелі у Пилипці трохи дорожчі — за номер треба буде викласти 1100–1200 гривень без сніданку. Це залежить від класу готелю і відстані до схилів, водоспаду Шипіт. Якщо готель на початку села й доведеться більше їздити і ходити, то вартість буде трохи нижча. У найдорожчому готелі номер обійдеться у 4-5 тисяч гривень за добу», — звертає увагу спеціаліст.
Скільки коштують розваги для туристів у Пилипці
Курорт Пилипець бюджетний порівняно із Буковелем й на рівні дозвілля, звертає увагу фахіець. Наприклад, вхід на територію водоспаду Шипіт коштує 20 гривень з дорослого, з дітей — 10 грн.
«Оглядову канатну дорогу будуть запускати — думаю, вона буде в межах 200 гривень туди й назад. Але якщо ви у Пилипці власним авто, маєте можливість поїхати до Міжгір’я. Там є канатна дорога, вартість якої 150 гривень з людини, а діти до 6 років безкоштовно. Зовсім недалеко звідти озеро Синевир, до якого легко доїхати машиною», — розповідає Марічка Касьянова.
За її словами, вхід до озера коштує 60 грн для дорослих, 30 грн — для школярів. Супровід екскурсовода обійдеться приблизно в 700 грн.
«Поруч за 4-5 км з дітками цікаво відвідати реабілітаційний центр бурих ведмедів. Ціни такі самі — 60 і 30 гривень», — говорить вона.
Поблизу Синевира та Шипоту є колиби, які пропонують традиційні страви: банош, грибну юшку, бограч і подібне. На одну людину обід обійдеться у межах 350 грн.
«Ціни приблизно такі: шашлик коштує 90 гривень за 100 г, картопля чи грибна грибна юшка — 100 гривень. Якщо харчуватися в ресторанах Пилипця, ціни будуть такі самі або трохи дешевше. У садибах значно дешевше і з власного досвіду — часто смачніше, бо готують із домашніх продуктів», — зауважує спеціаліст із туризму.
Абонементи на катання у Пилипці зазвичай на 30-40% дешевші, ніж на Буковелі.
«Спорядження на Пилипці теж дешевше, ніж у Буковелі, на 30-40 гривень. Торік ми брали в Буковелі лижі в оренду від 170 гривень, а у Пилипці можна було взяти за 120-130 гривень», — згадує вона.
Відпочинок у Яремче — традиційно на 40% дорожчий
Яремче в Івано-Франківській області — відома туристична локація, неподалік від якої знаходиться гірськолижний курорт Буковель.
«90% туристів взимку обирають Яремче, щоб їздити кататися і розважатися у Буковель. Також — щоб відпочити, погуляти і подихати свіжим повітрям, закупитися карпатськими сирами. Із Яремче до Буковеля приблизно 40 км, їхати 30-40 хвилин. Дістатися можна автобусом і на таксі», — розповідає Марічка Касьянова.
Оскільки Яремче популярніше місце, ніж Пилипець, то ціни на відпочинок там традиційно на 30-40% вищі, додає вона.
«Там зручна локація, більша готельна база, зручніше добиратися з Києва, Львова, Чернівців. Дорога зі Львова до Буковеля 250 км — на пальне своїм автомобілем обійдеться приблизно 1400 грн. До Яремче є пряме сполучення потягом, але квитки купити на цей популярний напрямок непросто. В бік Яремче регулярно ходять рейсові автобуси — від 200 гривень зі Львову», — перераховує варіанти транспорту спеціаліст.
В Яремче у високий сезон (різдвяно-новорічний період) житло пропонується із бронюванням мінімум на 3 доби. У готелях ціни за номер починаються від 2000 грн.
«Діапазон цін в межах Яремче може бути великий. Якщо у готелі є спа, басейн із підігрівом, то проживання обійдеться і в 4-5 тисяч гривень за номер. Із харчуванням „все включено“ номер коштуватиме до 15 тисяч гривень за ніч», — звертає увагу Марічка Касьянова.
У скільки обійдеться харчування та розваги для туристів у Яремче
Ціни на харчування в Яремче ненабагато відрізняються від цін у Буковелі.
«Але це якщо не розглядати заклади харчування біля підйомників, де ціни „космічні“. Якщо порівнювати із цінами у Пилипці, то вартість страв буде відсотків на 30 вища. Тобто обід на одну людину обійдеться приблизно у 500 гривень», — підказує вона.
Харчуватися при готелі в Яремче обійдеться в межах 300 грн за вечерю, сніданок — 150-200 грн. У ресторані пообідати 2-3 людям коштуватиме щонайменше в 1000 грн.
Розважатися туристи із Яремче їздять у Буковель. Наприклад, колесо огляду там коштує 300 грн, «Гуцул Ленд» чи оглядовий витяг — стільки само.
В Яремче цікавий туристам водоспад Пробій, величезний сувенірний ринок, стежка Довбуша. Вхід на неї коштує 80 гривень, а послуги місцевого екскурсовода — приблизно 600-700 грн, додає фахівець.
Скі-паси у Буковелі у низький сезон коштують від 700 грн на день, у високий сезон — від 1200 грн на день.