- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 128
Черняк припустив, що історія з підозрою в пособництві Росії може бути рейдерською атакою на лідера ринку
Він не асоціює ні себе, ні працівників своїх компаній з підприємствами у Середній Азії, Сакартвело та Азербайджані, які, за даними слідства, співпрацюють з країною-агресором
Учора, 29 грудня, СБУ повідомила про підозру у пособництві Росії алкогольному магнату Євгену Черняку. Спецслужби вважають, що він не припинив вести бізнес з країною-агресором та з 2022-го виплатив РФ податків та зборів на суму 6 млрд гривень. Свій коментар бізнесмен опублікував у Facebook, заперечивши обвинувачення, висунуті проти нього, та розповівши, що в руки йому відповідних документів не давали, жодних запитань по справі також не ставили.
«У документах справи йдеться […] про певні підприємства в Середній Азії, Сакартвело [Грузії] та Азербайджані. Я не був і не є зараз власником або посадовцем цих підприємств, ніколи не орендував їх, ніхто з менеджменту компанії не є посадовцем або вигодонабувачем компаній та заводів, зазначених у справі, і, відповідно, не міг нічого купувати чи продавати, — сказано у дописі Черняка. — Звинувачувати їх у цьому — повний абсурд».
Черняк заперечує й те, що його компанії сплачували податок до російського бюджету. Він переконує, що ніколи нічого не порушував і сподівається, що підозра від СБУ «є помилкою, а не спробою тиску на бізнес з метою рейдерської атаки на лідера ринку».
«Ми проходили спроби віджиму бізнесу при Януковичі, тоді лише публічність і відкрита юридична позиція врятували нас від його „смотрящих“, які потім у нашій справі сіли у в’язницю надовго», — написав він, наголосивши, що у цій справі планує дотримуватися такої ж публічності.
Євген Черняк — блогер, власник найбільшого у Східній Європі алкогольного холдингу Global Spirits та одна з найбагатших людей України. До його бізнес-імперії входять лікеро-горілчаний завод «Хортиця» у Запоріжжі, Одеський коньячний завод, Львівський горілчаний завод «Гетьман», винокурня Owensboro Distilling Company у США та виробник текіли Hacienda La Capilla у Мексиці.
Деяка продукція, яку виробляють компанії Черняка, випускалася на російських горілчаних заводах. Йдеться про бренди «Хортиця», «Мороша» та «Первак». Втім, минулого року російські активи буде виведені з Global Spirits. За офіційною версією, холдинг ще з 2014-го не постачає свою продукцію на ринок країни-агресора, а після початку повномасштабного вторгнення було ліквідовано ліцензії на виробництво та дистрибуцію продукції там.