- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 41079
Спливли нові деталі щодо кримінальної справи Кириленка: хто і як радив підозрюваному знищити докази
В голови АМКУ Павла Кириленка знайшли ключі від ще двох незадекларованих квартир
Під час обшуків у голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка, якого підозрюють у незаконному збагаченні й недостовірному декларуванні, виявили ключі ще від двох квартир в Ужгороді. Таким чином, кількість незадекларованих квартир Кириленка зросла з семи до дев’яти, повідомив у четвер, 15 серпня, Центр протидії корупції.
Джерело - Громадське.
Інформацію про знайдені ключі правоохоронці озвучили на засіданні суду, де Кириленку мали обрати запобіжний захід. Прокурори просили взяти Кириленка під варту з правом внести 120 млн грн застави, а захист — закрити засідання, бо до Кириленка застосовувалися заходи безпеки у іншому кримінальному провадженні, яке розслідує управління СБУ в Донецькій і Луганській області. Адвокат на засіданні також повідомив, що були «прильоти з боку ворога неподалік місць проживання Кириленка». Також захист заявив, що на чиновника раніше було кілька спроб замахів і надав судді оплатний договір Кириленка з поліцією про надання послуг з охорони.
За інформацією ЦПК, на засіданні в четвер виступала лише прокурорка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Вона розповіла, що під час обшуку за місцем проживання чиновника знайшли ключі від двох квартир, які розташовані в Ужгороді. Це нові квартири, про які слідству не було відомо. Таким чином, кількість незадекларованих квартир зросла до дев’яти.
«Дружина Кириленка під час обшуку пояснила, що це нібито квартири її матері. Однак, згідно з даними реєстру, вони зареєстровані на іншу особу», — сказано в повідомленні.
Також прокурорка повідомила, що на вилученому у колишньої судді Печерського райсуду Києва телефоні iPhone знайшли листування про провадження НАБУ щодо Кириленка, а також рекомендації щодо знищення доказів. 9 квітня колишня суддя радила Кириленку
дружина, тесть, теща — змінити телефони на iPhone останньої моделі, встановивши двохфакторну аутентифікацію;
замінити номери телефонів на інші;
промоніторити і витягнути інформацію з пошти;
почистити пошту й видалити її.
Кириленко коментувати підозру журналістам відмовився. Наступне засідання суду відбудеться у вівторок, 20 серпня, на ньому будуть виступати адвокати Кириленка й опитуватимуть тещу й тестя голови АМКУ.
Читайте також
В чому підозрюють Павла Кириленка
НАБУ і САП підозрюють голову Антимонопольного комітету Павла Кириленка у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та брехні в деклараціях. Підозру Кириленку оголосили 14 серпня.
З 2020 по 2023 роки Кириленко став власником 21 об’єкту нерухомості (будинок, квартири в Києві та Ужгороді) та люксового авто, записавши все на родичів своєї дружини. Першими це з’ясували журналісти-розслідувачі програми «Схеми» від «Радіо Свобода» ще в березні. Невдовзі після виходу розслідування проти Кириленка відкрили кримінальне провадження.