- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 88
Перелік територій Мінреінтеграції: чи впливає він на виплату допомоги ВПО
Окрім довідки і допомоги на проживання ВПО, Перелік впливає на питання приватизації державного майна, спрощеного вступу до закладів освіти, обмеження та відновлення доступу до публічних електронних реєстрів, податкових пільг тощо
Попри війну багато українців покинули свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами. Отримати допомогу від держави можуть особи, які перемістилися з територій, які включені в Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ (далі — Перелік). Це єдине уніфіковане джерело інформації про території, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ.
Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, як він впливає на призначення грошової допомоги. Вони спростували найпоширеніші міфи.
Перелік має значення лише для довідки і виплат ВПО
Це не так. Окрім довідки і допомоги на проживання ВПО, Перелік впливає на питання приватизації державного майна, спрощеного вступу до закладів освіти, обмеження та відновлення доступу до публічних електронних реєстрів, податкових пільг тощо.
На всі території внесені до Переліку поширюються однакові можливості
Це не так.
Загалом Перелік складається з кількох розділів:
території, на яких ведуться (велися) бойові дії;
території можливих бойових дій;
території активних бойових дій;
території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси
тимчасово окуповані Російською Федерацією території України.
Залежно від того, до якого розділу належить населений пункт, в якому ви проживає чи з якого перемістилися, такі й «можливості» має цей населений пункт.
Наприклад, якщо місто / село включене до територій можливих бойових дій, в ньому, як правило, функціонують всі органи державної влади, місцевого самоврядування, є доступ до всіх послуг.
Але довідку ВПО і допомогу на проживання ВПО можуть отримати люди, які перемістилися з будь-якої з цих територій за умови, що не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації.
Наявність території в Переліку автоматично означає бойові дії, їх можливість чи тимчасову окупацію цих територій
Ні, це не так.
Перелік містить дві колонки з датами: «Дата виникнення…» та «Дата припинення…», тому варто брати до уваги і колонку «Дата припинення…».
Якщо для населеного пункту визначена дата закінчення бойових дій / їх можливості чи тимчасової окупації — територія вже не вважається такою на якій ведуться бойові дії чи які є окупованими (наприклад, м. Київ, населені пункти Київської області — для них визначена дати припинення бойових дій / тимчасової окупації). Відповідно, переміщення з таких територій не дає права на довідку ВПО.
На територіях, які включені до Переліку, діють податкові пільги
Так, але «воєнні» пільги (як от звільнення від земельного, екологічного податків, податку на нерухоме майно) поширюються лише на території активних бойових дій та тимчасово окуповані території. Стосовно територій можливих бойових дій, то рішення про надання таких пільг в частині місцевих податків може прийматися органами місцевого самоврядування / військовими адміністраціями.
Перелік територій означає території, де заклади освіти працюють в дистанційному режимі
Ні. Дистанційний режим роботи закладів освіти залежить виключно від можливості забезпечити безпечний освітній процес: тут йдеться і про наближеність територій до лінії зіткнення, і про наявність укриттів в навчальних закладах.